Krema Sos ve Ezmeler

Findux Kakaolu Fındık Kreması


Kakaolu Fındık Kremalarını incelemeye devam ediyoruz👍 Uzun soluklu bir inceleme oluyor. Sizlerden gelen mesajlara göre ürün çeşitlerini arttırmaya ve incelemeyi mümkün olduğunca genişletmeye çalışıyoruz. Şimdi sırada A101 marketlerinde bulunan Findux var.

🔸Ürünün içeriğine baktığımızda ilk sırada yine Şeker çıkıyor. Bu haliyle, ürünün 100 gr.’daki şeker oranı 51,77 gr. olarak dikkat çekiyor☝ Hemen ardından Bitkisel yağlar geliyor ki, ürünü diğer ürünlerden farklı kılan unsurlardan biri burada ortaya çıkıyor. Üründe Ayçiçek Yağı ve Pamuk yağı kullanılmış. Pamuk yağı oranının nispeten daha düşük olduğunu düşünüyoruz. Üründe Palm yağı kullanılmadığı etikette özellikle belirtilmiş☝Ayrıca, görüyoruz ki bu ürüne ait Fındık yağı ve Zeytinyağı kullanılan çeşitler de mevcut👍Fakat, biz raflarda göremedik. Bunun yanısıra, Fındık oranının %13 ve Kakao oranının %6,5 olduğunu söyleyelim. Üründe, Kakaodan daha çok Peyniraltı suyu tozu yani Whey proteini mevcuttur. Bu haliyle, üründeki protein miktarı 100 gr.’da 5,94 gr.’dır.
🔸Ürün, 100 gr.’da 538 kcal enerji içeriyor. Bunun yanısıra yağ oranının diğer ürünlere göre daha yüksek olduğunu görüyoruz. Gerek şeker oranı gerekse yağ oranındaki yükseklik, ürünün daha kalorili olmasına yol açmış gibi görünüyor☝ Üründe, Emülgatör olarak Soya Lesitini tercih edilmemiş olup, Ayçiçek Lesitini kullanılmıştır. Aroma verici olarak ise, Vanilin kullanıldığını görüyoruz.
🔍İçindekiler; Şeker, Bitkisel yağ (Ayçiçek, Pamuk), Fındık (%13), Peyniraltı suyu tozu (%7,2), Kakao (%6,5), Laktoz, Emülgatör (Ayçiçek Lesitini), Aroma Verici (Vanilin)
🔍Findux Besin Değerleri (100 gr.)
👉Enerji 538 kcal
👉Şeker 51,77 gr.
👉Yağ 36,17 gr.
👉Protein 5,94 gr.
👉Lif 14,57 gr.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri