Kavanoz Mamalar

Hipp Organik Sebze Karışımı


Kavanoz sebze karışımları anneler tarafından çokça soruluyor. Biz de mümkün olduğunca paylaşmaya ve incelemeye çalışıyoruz. Bugün HİPP Organik Sebze Karışımı’nı inceliyoruz. Ürün, 125 gr.’lık cam kavanozlarda satılıyor, Menşei: Macaristan’dır.

🔸Ürüne baktığımızda %73 oranında Sebze içerdiğini görüyoruz🤗 Bu sebzelerin tamamının organik üretimle üretildiğini belirtelim👍 Kalan oranın %25’i Su ve kalan %1,3 ‘lük kısım da Kanola yağı. Öncelikle şunu söyleyelim, bu üründe şeker zaten yok, bunun yanısıra Elma suyu veya Üzüm suyu gibi içeriğinde Glikoz barındıran maddeler de yok👍 Bu haliyle, ürün Organik olması yanında, içeriğinin şekerden arındırılmış olması sebebiyle de güven veriyor. Bu durumu Besin değerleri tablosundan görüyoruz ki, 125 gr.’lık tek kavanozdaki şeker oranı yalnızca 2,8 gr.’dır. Bu şekerin sebzelerden gelen doğal şeker olduğunu belirtelim☝
🔸Gelelim üründeki maddelerin yüzdesel niteliklerini biraz daha açmaya. Üründe %73 oranında sebze bulunuyor demiştik, yani 125 gr.’lık kavanoz 91 gr. sebze içeriyor. Buna göre, tek tek sebzelerin oranlarını hesaplayalım; Üründe %73’lük sebzelerin içerisinde %39 oranında Havuç var. Bu da, 125 gr.’lık kavanozda 35,5 gr. Havuç olduğu anlamına geliyor. Diğer bir sebze, Patates. Üründe yer alan patates miktarını 12,77 gr. olarak hesaplıyoruz. Bezelye ve Karnabahar ise aynı oranda yani 9,12 gr. olarak bu üründe yer alıyor.
🔍İçindekiler; %73 Sebze (%39 Havuç, %14 Patates, %10 Bezelye, %10 Karnabahar), Su, Kanola Yağı (%1,3)
🔍HİPP Organik Sebzeler Besin Değerleri
👉Enerji 52 kcal
👉Şeker 2,8 gr.
👉Yağ 1,8 gr.
👉Protein 1,5 gr.
👉Lif 3 gr.
🔸Not: Besin Değerleri 125 gr.’lık tek kavanoz için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri