Kaşık Mamaları

Hero Baby Sütlü Pirinçli


Bize çok sorulan ürünlerden biri de Kaşık mamaları. Son dönemlerde görüyoruz ki, kaşık mamaları çeşitliliği çok artmış durumda. Neredeyse her markanın 6-7 farklı çeşidine rastlamak mümkün. Biz önceliği sizden gelen mesajlarda gönderdiğiniz ürünlere vermeye çalışacağız. Hero Baby Sütlü Pirinçli ile başlıyoruz.

🔸Ürünün temel maddelerine baktığımızda, Hidrolize edilmiş pirinç unu ve Süt tozu maddelerini görüyoruz☝ İki maddenin üründeki toplam payı %85’i geçiyor. Süt tozunun içeriğinde dikkatimizi çeken Soya yağı oluyor☝ Bunun haricinde Hindistan Cevizi yağı, Ayçiçek yağı ve Palm yağı kullanılmış. Üründe ayrıca, Soya Lesitini Antioksidan olarak eklenmiş.
🔸Ürünün içeriğinde dikkat çeken diğer önemli maddeler ise Şeker kaynaklarıdır. Öyle ki, bu üründe gördüğümüz kadarıyla Laktoz yok☝ Onun yerine, Sofra şekeri ve buna ilave olarak Fruktoz ile Maltodekstrin eklenmiş❗ Burayı sanıyoruz ki iyi vurgulamak gerekiyor, bu ürünün etiketinde 4. Ay sonrasında bebekler için kullanılabileceği yazıyor❗ 40 gr.’lık toz ile hazırlanmış 1 porsiyon mamada 11,76 gr. şeker olduğunu görüyoruz❗ Bu şeker oranı, biz yetişkinlere göre dahi günlük tüketmemiz tavsiye edilen oranın neredeyse yarısına denk geliyor. Kaldı ki, bu yüksek şekerin kaynaklarının ise Sofra şekeri ve buna ilave olarak Fruktoz ile Maltodekstrin olduğuna dikkat çekelim. Bunun yanısıra, ürünün lif oranı son derece düşük☝ Öyle ki, 40 gr. toz mama ile hazırlanan 1 porsiyon mamada bulunan lif 1 gr. bile değil. Bu haliyle, bu ürünü tüketen bebeğin kan şekerini dengede tutacak lif olmadığı gibi, şeker kaynakları arasında fruktoz ve maltodekstrin bulunmaktadır.
🔸Bu kaynaklar tek başlarına bile bebeğin kan şekerini aniden yükseltmeye ve yine aniden düşürmeye yetecektir. Buna pirinç unundaki şekeri ve ilave edilen sofra şekerini de ekleyin. Ortaya çıkan tablo, henüz vücut sistemleri ve iç organları gelişmekte olan 4-5 aylık bebekler için yüksek bir şeker yükü anlamına gelmektedir☝️
🔍İçindekiler, Hidrolize edilmiş Pirinç unu (%50,5), Süt tozu (%35) [Yağsız süt tozu (%75,3), Bitkisel yağlar (Soya, Hindistan Cevizi, Ayçiçek, Palm)], Asitlik Düzenleyici (Potasyum Hidroksit), Antioksidanlar (Soya Lesitini, Alfa-Tokoferol, L-askorbilpalmitat), Şeker, Fruktoz, Dikalsiyum Fosfat, Maltodekstrin, Kalsiyum Karnonat, Tarçın (%0,07), Demir-III pirofosfat, Sodyum L-aksorbat, Aroma Verici (Vanilin), Çinko Sülfat, DL-alfa tokoferol asetat, Nikotinamid, Retinil asetat, Kalsiyum D-pantotenat, D3 Vitamini, D-biotin, Folik asit, Pridoksin hidroklorür, Riboflavin, Siyanokobalamin, Tiamin Hidroklorür, Filokuinon ve Potasyum iyodür
🔍Hero Baby Sütlü Pirinçli (1 porsiyon)
👉Enerji 169,6 kcal
👉Şeker 11,76 gr.
👉Yağ 3,92 gr.
👉Protein 5,08 gr.
👉Lif 0,84 gr.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri