Kaşık Mamaları

Hero Baby Sütlü Ballı İrmikli


Kaşık mamalarda özellikle Hero Baby ürünleri sorulduğu için devam ediyoruz. Diğer markaların ürünlerini de inceliyoruz, yayınlayacağız. Şimdi inceleyeceğimiz ürün, 5. Aydan itibaren uygun ibaresiyle satışta olan, Hero Baby Sütlü Ballı İrmikli.
Ürüne ismini veren içerikler “Sütlü”, “Ballı” ve “İrmikli” ifadeleri.

🔸Adım adım gideceğiz, fakat sıralamayı bozarak baştan şunu soruyoruz. 1 yaştan küçük bebeklere Bal veriliyor mu? Kesinlikle Hayır☝ Sebebi nedir? Sebebi, balda bulunan “Kolostridyum Botulinum (C.botulinum)” bakterisinin 1 yaş altı bebeğin sinir sistemini etkilediği ve bu bakterinin 1 yaş altı bebeklerde zehirlenme etkisi göstermesidir☝ İlk olarak 1897 yılında keşfedilen bu bakteri, insan vücudunda toksin etki oluşturmaktadır. Bu durum, son derece önemlidir. Bugün bir takipçimiz, Ek gıdaya başlaması gerektiği söylendiği için, gidip 5 aylık bebeğine bu ürünü alıyor. Anne haklı sayılabilir. Bu ürünün üzerinde 5 aydan İtibaren yazmaktadır☝İçeriğine baktığımızda ise, 100 gr.’da 5,4 gr. bal olduğunu görüyoruz. Buna göre, 1 porsiyon üründe yani 50 gr. toz ve 150 ml. Su ile yapılmış mamada, 2,7 gr. bal mevcuttur. Yani 1 çay kaşığı bal diyebiliriz. Bu durum gerçekten açıklanabilir gibi değil❗ Soruyoruz, 1 yaşın altındaki bebeğine günde belki de birkaç kez 1 çay kaşığı bal verilir? Bu mümkün mü? Peki değilse, neden bu ürünün 1 porsiyonunda 1 çay kaşığı kadar bal var? Bu ürün bu haliyle 5 ay ve üzeri bebekler için nasıl uygunluk alabiliyor? Firma yetkililerinden veya uzmanlardan içerikteki balın 1 yaş altı bebekler için toksin etki yaratmayacağına dair bir güvence alıp almadıklarını soruyoruz. Bu arada, diğer benzerlerine göre Hero Baby, bu ürüne bal eklendiği için, ilave fruktoz eklenme gereği duymamış.
🔸Ürünün “Sütlü” ifadesinin açıklamasına gelelim. Sütlü ifadesi diğer ürünlerde de olduğu gibi Yağsız süt tozu ile karşılık buluyor. Üründe Süt tozu oranı %33 olup, bunun %75,3’lük kısmı Yağsız süt tozu, kalanı ise Bitkisel yağlar, Asitlik Düzenleyici ve Antioksidanlardan ibarettir. Buna göre, yağsız süt tozu oranı 100 gr. üründe 24,8 gr.’a denk geliyor.  Üründe “İrmikli” ifadesi ise, %52,1 oranındaki Hidrolize edilmiş Buğday İrmiği’nden kaynaklanmaktadır.
🔍İçindekiler; Hidrolize edilmiş Buğday İrmiği (%52,1), Süt tozu (%33) [Yağsız süt tozu (%75,3), Bitkisel yağlar (Soya yağı, Hindistan cevizi yağı, Ayçiçek Yağı, Palm yağı), Asitlik Düzenleyici (Potasyum Hidroksit), Antioksidanlar (Soya lesitini, Alfa-tokoferol, L-askorbilpalmitat), Şeker, Bal (%5,4), Dikalsiyum Fosfat, Maltodekstrin, Kalsiyum Karbonat, Demir-III profosfat, Sodyum L-askorbat, Tarçın (%0,04), Çinko Sülfat, DL-alfa tokoferol asetat, Nikotinamid, Retinil asetat, Kalsiyum D-pantotenat, D3 vitamini, D-biotin, Folik asit, Pridoksin Hidroklorür, Riboflavin, Siyanokobalamin, Tiamin Hidroklorür, Filokuinon, Potasyum İyodür.
🔍Hero Baby Sütlü Ballı İrmikli Besin Değerleri (1 porsiyon)
👉Enerji 212,75 kcal
👉Şeker 12,95 gr.
👉Yağ 4,85 gr.
👉Protein 8,25 gr.
👉Lif 1,15 gr.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri