Kaşık Mamaları

Hipp 5 Tahıllı


Bebeklere yönelik kaşık mamaları tarafınızca çokça soruluyor. Sırada, HİPP markasının Organik 5 Tahıllı çeşidi var. Ambalajın üzerinde “İlave Şeker içermez” ifadesi dikkatimizi hemen çekiyor. Üründe şeker ilavesi yok, elma suyu konsantresi vb. ilaveler de bulunmuyor👍

🔸Bu haliyle, ürünün %80 oranında Tam tahıllardan oluştuğunu söyleyelim☝ Üründeki tam tahılların tamamı Organik Üretimle üretilmiştir👍 Bu konuda, geçen bir gönderimizde “Tarlaya mı gidip baktınız, nereden biliyorsunuz Organik olduğunu?” diye bir mesaj gelmişti. Belirtmeye gerek yok aslen ama yine de belirtelim; “Organik” sertifikasını almak çok kolay bir durum değil. Bu sertifikayı alan ürünler, üretimin her aşamasında kontrol mekanizmaları tarafından denetlenmektedir. Organik üretimde, tarımsal ilaç, suni gübre, hormon, antibiyotik ve zararlı katkı maddeleri kesinlikle kullanılmamaktadır. Ürünün tarladaki üretim sürecinden, ambalajlanması, etiketlenmesi, depolanması, taşınması ve hatta pazarlaması bile kontrollü şekilde yapılmaktadır☝
🔸Bu konuya da değindikten sonra, ürüne geçelim. Hipp Organik 5 Tahıllı üründe, Yulaf, Buğday, Arpa, Kabuklu Buğday ve Çavdar tam tahıllı unları kullanılmış. Buna göre, ürünün 100 gr.’da 28 gr. Tam Tahıllı Yulaf unu, 14,4 gr. Tam Tahıllı Buğday unu, 10,4 gr. Tam Tahıllı Arpa unu, 5,6 gr. Tam tahıllı Kabuklu Buğday unu ve 5,6 gr. Tam Tahıllı Çavdar unu bulunuyor. Üründe buna ek olarak 100 gr.’da 19 gr. Buğday Nişastası mevcuttur.
🔸Ürün bu haliyle, 100 gr.’da 69,7 gr. Karbonhidrat içeriğine sahip olup, İlave şeker içermemesi sebebiyle şeker oranı yalnızca 100 gr’da 1 gr.’dır. Buna karşılık Lif oranı 7,9 gr. gibi yüksek bir seviyededir. Ürünün Protein oranı ise 100 gr.’da 12,1 gr. gibi yüksek bir seviyededir. Yağ oranı 3,9 gr. olup, herhangi bir İlave yağ bulunmamaktadır.
🔸Ürünün Anne sütüyle hazırlanması için ambalaj üzerinde yönergeler mevcuttur. Ürünün aynı zamanda Devam sütüyle de hazırlığı için yönergeler yine ambalajın arka yüzünde bulunmaktadır. Bunun haricinde ürün suyla da hazırlanabilmektedir.
🔍İçindekiler; Tam tahıllar (%80) [Tam Tahıllı Yulaf unu (%35), Tam Tahıllı Buğday unu (%18), Tam Tahıllı Arpa unu (%13), Tam Tahıllı Kabuklu Buğday unu (%7), Tam Tahıllı Çavdar Unu (%7)], Buğday Nişastası (%19), B1 vitamini (Tiamin Monohidrat)
🔍HİPP 5 Tahıllı Besin Değerleri
👉Enerji 378 kcal
👉Karbonhidrat 69,7 gr.
👉Şeker  1 gr.
👉Yağ 3,9 gr.
👉Protein 12,1 gr.
👉Lif 7,9 gr.

hipp organik 5 tahıllıLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri