Süt

İçim Protein Süt


Son günlerde pek çok takipçimiz tarafından sorulan popüler ürünlerden biri; İçim Fit Yüksek Proteinli Süt. Özellikle son dönemde protein ağırlıklı ürünleri marketlerde sıkça görmeye başladık. Hatta kendilerine özel reyonlar bile açıldı. Bunun en son örneklerinden biri olan İçim Fit, 30 gram protein etiketiyle spor yapan ve protein ağırlıklı beslenmek isteyen birçok insanın dikkatini çekmiş durumda. Üründe süt proteini normal süte göre 2 kat arttırılarak 100 gramda 3 gramdan, 6 gram seviyesine yükseltilmiş☝ Sütte bulunan Whey ve Kazein proteinlerinden muhtemelen kazein proteini arttırılmış fakat bununla ilgili bir bilgi yok.

💬Öncelikle belirtelim, 30 gram protein etiketi son derece dikkat çekici olmasına rağmen, bu oran 500 ml. Şişe için geçerlidir. Yani yarım litre İçim Fit tükettiğinizde alacağınız miktardır. Bu yaklaşık 2 su bardağına denk gelmektedir. Tabii bu ürünün tamamını tükettiğinizde 250 kcal alacağınızı da hesaba katmanızda fayda var. Üründe %2 oranında çikolata kullanılmış. Ayrıca, ürünün sofra şekeri yerine sofra şekerinden 600 kat daha tatlı olan sukralozu çok az oranda (yaklaşık %1 ) içerdiği, buna rağmen ürünün son derece şekerli tattığını söyleyelim☝ Şunu da belirtmekte fayda var, Sukraloz son dönemde masum şeker olarak birçok üründe yer almasına rağmen masumluğu tamamıyla kanıtlanmış durumda değildir. Bu tarz bir yapay tatlandırıcının zaten faydası olduğunu düşünmek doğru olmamakla birlikte, olumsuz anlamda elde edilmiş tek bir bilimsel çalışma bile bu tarz tatlandırıcılardan uzak durmak gereğini ortaya koymaktadır.
Bu ürünü tükettiğinizde alacağınız proteini doğal yollardan nasıl alabilirsiniz? diye sorarak görselde size birkaç alternatif hazırladık. Bu üründen alacağınız proteini ve hatta daha fazlasını, aynı oranda sütün yanında 2-3 dilim beyaz peynir ve 1 yumurta yiyerek de alabilirsiniz. Amaç proteini doğal yollardan almak ise, doğal ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz👍
🔍İçim Fit Besin Değerleri (250 ml)
👉Karbonhidrat 13,5 gr.
👉Yağ 1,25 gr.
👉Protein 15 gr.
👉Kalsiyum 375 mg.

 Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri