Bebek Bisküvisi

HIPP Bebek Gofreti


Anneler tarafından bize sorulan ürünlerden biri de özellikle bebek mağazaları reyonlarında gördüğümüz bu Bebek Gofretleri. Ürünün iki çeşidi var; Yabanmersinli ve Elmalı. Ürünlerin menşei Belçika olup, içerisinde Organik üretimle üretilmiş tahıl ve meyveler kullanıldığını görüyoruz.

Ürünlerin her ikisinde de içeriğinde %83-84 oranlarında Pirinç ve %14-16 oranlarında Elma suyu konsantresi bulunuyor. Ürünlerin temel maddesi Pirinç ve Elma suyu konsantresi diyebiliriz. Elma suyu konsantresi, Şeker İlavesiz olarak da satılan reçellerde ve özellikle bebek kavanozlarında doğal şeker içeriğini sağlamak adına kullanılıyor. Bu ürünlerde de bu amaçla kullanılmış. Fakat şunu söylemekte fayda var, elma suyu konsantresi demek, liften ve besin değerlerinden arındırılmış Fruktoz demektir☝ Fruktozun kaynağının vücuda girdikten sonra bir önemi olmadığını, kendisini basit şeker formunda kana karıştığını da ayrıca hatırlatalım. Fakat bu ürün özelinde söylemek gerekirse, ürünün tek adedinin 2 gr. olmasından dolayı içeriğindeki şeker oranı yok denecek kadar az. Yani 100 gr.’lık standart Besin değerleri verileri 50 adet gofret için geçerli olduğundan yanıltıcı olabilir, tek adedin verilerini Yorumlar kısmında paylaşıyoruz.

Yabanmersinli çeşitte, %84 oranında Pirinç olduğunu görüyoruz. Elma suyu konsantresi %14 ve Yabanmersini püresi ise %1,6 oranında eklenmiştir. Bu üründe ayrıca, binde 3 oranında Havuç suyu konsantresi bulunuyor. Elmalı çeşitte, %83 oranında Pirinç olduğunu görüyoruz. Elma suyu konsantresi %16,9 oranında eklenmiştir. Bunun dışında üründe koruyucu nitelikte B1 vitaminleri eklenmiştir.

Bu ürünlerin tek adedinde Yağ, Protein ve Lif oranının 0,1 gr.’dan az olduğunu belirtelim. Bu haliyle, bebeğinize bir besin değeri sağlamayacağını söyleyelim☝ Fakat içeriğinde İlave şeker olmaması, katkı maddesi içermemesi, organik üretimle üretilmiş Pirincin temel madde olması ürünü bir atıştırmalık seçeneği olarak uygun bir alternatif haline getiriyor👍 Son olarak; Hipp markası daha önce bir paylaşımda yorumda bulunmuş ve “Türkiye’de sticker’lı ürünümüz yok” demişti. Fakat bu iki ürünün gerek İçindekiler kısmı gerekse Besin Değerleri kısmının sticker olduğunu belirtelim☝️

🔍HİPP Organik Elmalı ve Pirinçli Bebek Gofreti İçindekiler; Pirinç (%83), Elma suyu konsantresi (%16,9), B1 Vitamini (Tiamin Mononitrat)
🔍Hipp Organik Elmalı Pirinçli Bebek Gofreti Besin Değerleri
👉Enerji 8 kcal
👉Şeker 0,3 gr.
👉Yağ 0,1 gr.’dan az
👉Protein 0,1 gr.’dan az
👉Lif 0,1 gr.’dan az
🔸Not: Besin Değerleri 1 adet (2 gr.) ürün için verilmiştir.

🔍Hipp Organik Yabanmersinli Pirinçli Bebek Gofreti İçindekiler; Pirinç (%84), Elma suyu Konsantresi (%14), Yaban Mersini Püresi (%1,6), Havuç suyu konsantresi (%0,3), B1 vitamini (Tiamin Mononitrat)
🔍Hipp Organik Yabanmersinli Pirinçli Bebek Gofreti Besin Değerleri
👉Enerji 8 kcal
👉Şeker 0,3 gr.
👉Yağ 0,1 gr.’dan az
👉Protein 0,1 gr.’dan az
👉Lif 0,1 gr.’dan az
🔸Not: Besin Değerleri 1 adet (2 gr.) ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri