Bebek Bisküvisi

Eti Cicibebe Tahıllı


Sıra, Eti markasının Tahıllı çeşidi olan Eti Cicibebe Tahıllı’da. Eti Cicibebe’nin benzer içeriğinin yanısıra içerisinde %5,6 oranında Tam Buğday unu bulunmaktadır. Buna ek olarak tahıl kategorisinde ürüne eklenen %4,3 oranında Pirinç unu, %1,7 oranında Mısır unu ve %0,8 oranında Kepek içermektedir. Tabii bunların yanısıra Buğday unu yani Beyaz un üründe ilk sırada yer almaktadır. Eklenen bu tahılların genel itibariyle lif oranı çok yüksek olmamakla birlikte, zengin karbonhidrat kaynaklarıdır. Bu haliyle ürünün 100 gr.’da 73,5 gr. Karbonhidrat içerdiğini belirtelim☝

İçeriğindeki tahılların etkisiyle Standart Cicibebe’ye göre daha yüksek olsa da, lif oranı Karbonhidrat oranını karşılayamayacak miktarda olup 100 gr.’da 3,1 gr.’dır☝ Bu haliyle, şeker oranına baktığımızda bu karbonhidratın 24,1 gramı Şekerden ibarettir. Şeker içeriğinde; Sofra şekeri ve Nişasta olduğunu görüyoruz. Tabii az önce saydığımız Mısır ve Pirinç unlarının ürünün şeker oranında katkısı vardır.

Üründe Bitkisel yağ olarak Eti Cicibebe’yle aynı şekilde 4 çeşit yağ kullanılmıştır. Kullanılan yağlar; Palm, Ayçiçek, Pamuk ve Kanola yağlarıdır. Özellikle Pamuk yağından Chokella gönderisinde bahsetmiştik, bazı olumsuz unsurlar vardı☝ Bunun yanısıra Kanola yağı da Kolza yağının laboratuvar ortamında çeşitli zararlarından arınmış ticari halidir. Bundan da daha önce gönderilerde bahsetmiştik. Haftaya yayınlayacağımız Yağlar dosyasında tüm yağları detaylarıyla anlatacağız👍 Ürünün 100 gr.’da 13,9 gr. yağ içerdiğini belirtelim.

Ürünün içeriğindeki diğer detaylara baktığımızda; %3 Yağsız Pastörize Süt ve %0,5 oranında Yumurta içerdiğini görüyoruz. Buna ilave olarak Vitamin ve Mineral karışımı eklenmiştir. Üründe Aroma vericiler olarak Vanilin ve Vanilya Ekstraktı bulunmaktadır☝

🔍İçindekiler; Buğday unu, Şeker, Bitkisel Yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Tam Buğday unu (%5,6), Pirinç unu (%4,3), Nişasta, Yağsız Pastörize süt (%3), Oligofruktoz (%2,1) [İnülin’den], Mısır unu (%1,7), Kepek (%0,8), Yumurta (%0,5), Kabartıcı (Amonyum Hidrojen Karbonat), İyotlu Tuz, Mineraller (Kalsiyum, Magnezyum, Demir, Çinko, Bakır, Mangan), Vitamin Karışımı (A, E, C, D, B1, B2, B6, B12, Niasin, Pantotenik asit, Folik asit, Biotin), Aroma vericiler (Vanilin, Vanilya Ekstraktı)
🔍Eti Cicibebe Tahıllı Besin Değerleri
👉Enerji 428 kcal
👉Şeker 24,1 gr.
👉Yağ 13,9 gr.
👉Protein 5,4 gr.
👉Lif 3,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri