Bebek Bisküvisi

Eti Cicibebe


Bebek Bisküvileri incelememize Eti Cicibebe ile başlıyoruz. Başlamadan önce şunu belirtmek gerekir ki, Bebek bisküvisi dediğimiz aslında Un ve Şekerden ibarettir☝ Farklı ürünlerde, farklı çeşitlemeler görecek olsak da temelinin bu iki bileşen olduğunu baştan belirtelim. Bu haliyle, ürünlerin tamamında Şeker oranına ve tabii ki Karbonhidrat oranına dikkat çekeceğiz. Bunun karşılığında da, üründe bu maddelerin vücutta sindirimi esnasında kan şekeri dengesini kurmada yardımcı olacak Lif oranını vurgulayacağız. Özellikle Lifler, bebeklerin kan şekerlerini dengede tutarak sağlıklı vücut ve beyin gelişimleri için de son derece önemlidir. Lifler, aynı zamanda tokluk süresini uzatmaktadır👍

🔸Ürünün içeriğine baktığımızda İlk iki sırada dediğimiz gibi; Buğday unu ve Şeker görüyoruz. Bu üründe de Sofra şekeri kullanılmış. Buna ilave olarak Nişasta kullanıldığını belirtelim. Ürünün 100 gr.’da 26,4 gr. şeker içerdiğini söyleyelim. 2 gr.’lık Kesme şeker baz alındığında 13 adet küp şekere tekabül etmektedir. Üründe buna karşılık Lif oranı sadece 100 gr.’da 1 gr.’dır☝️5 adet Bebek Bisküvisinin yaklaşık 20 gr. olduğu kabulüyle siz de tüketilecek bisküvideki şekeri ve Lifi hesaplayabilirsiniz.
🔸Ürünün yağ içeriğine baktığımızda ise, 4 çeşit Bitkisel yağ görüyoruz, Palm, Ayçiçek, Pamuk ve Kanola. Bunun yanısıra üründe %2,8 oranında Süt bulunmaktadır. Sütten gelen yağı da hesaba katarak 100 gr. üründe 14 gr. Yağ bulunduğunu söyleyelim.
🔸Üründe bunun haricinde %0,5 yani Binde 5 gr. Yumurta bulunuyor. Vitamin ve Mineral katkılarının yanısıra Aroma verici olarak Vanilin ve Vanilya Ekstraktı kullanıldığını görüyoruz.

Eti Cicibebe
🔍İçindekiler; Buğday unu , Şeker, Bitkisel yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Nişasta, Yağsız Pastörize Süt (%2,8), Yumurta (%0,5), Kabartıcı (Amonyum Hidrojen Karbonat), İyotlu Tuz, Mineraller (Kalsiyum, Magnezyum, Demir, Çinko, Bakır, Mangan), Vitamin Karışımı (A, E, C, D3, B1, B2, B6, B12 ,Niasin, Pantotenik Asit, Folik Asit, Biotin), Aroma Vericiler (Vanilin, Vanilya Ekstraktı)
🔍Eti Cicibebe Besin Değerleri
👉Enerji 443 kcal
👉Şeker 26,4 gr.
👉Yağ 14 gr.
👉Protein 4,7 gr.
👉Lif 2 gr.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri