Bebek Bisküvisi

Eti Pronot Bebek Bisküvisi


Geçtiğimiz günlerde incelediğimiz bir ürüne geldik; Eti Pronot. Eti Pronot, özellikle Glutensiz olması sebebiyle Çölyak rahatsızlığı yaşayan veya hassasiyeti olan bebekler için özel olarak üretilmiş bir Bebek bisküvisi. Bu haliyle, üründe Buğday unu yerine Pirinç unu kullanılmıştır.

Ürünün içeriğine baktığımızda, Pirinç unu ve Şekeri yine ilk iki sırada görüyoruz☝ Üründe Sofra şekerine ilave olarak Mısır nişastası bulunmaktadır. Pirinç unu, Mısır nişastası ve Sofra şekerinin etkisiyle ürünün 100 gr.’da 75,2 gr. gibi yüksek bir Karbonhidrat oranına sahip olduğunu belirtelim☝ Bu oranın 20,6 gr.’lık şeker içerdiğini söyleyelim. Bu oran özellikle diğer Eti çeşitlerine göre hayli düşük. Fakat, yine yukarıda saydığımız tahılların düşük lif yapıları ürüne de yansımış, ürünün 100 gr.’da yalnızca 1 gr. Lif içerdiğini belirtmek gerekiyor☝ Üründe, 4 çeşit Bitkisel yağ kullanılmış; Palm, Soya, Ayçiçek ve Pamuk. Diğer Eti çeşitlerine göre, burada Kanola yağı yerine Soya yağı eklendiğini görüyoruz. Bu haliyle, ürünün 100 gr.’da 14,1 gr. Yağ içerdiğini belirtelim.

Diğer içerik detaylarına bakıldığında %3 oranında Pastörize süt ve %3 oranında Yumurta içerdiğini görüyoruz. Burada dikkat çeken bir husus, diğer bebek bisküvilerinde Binde 5 oranında gördüğümüz Yumurtanın bu üründe %3 yani 6 kat daha fazla oranda olmasıdır☝ Bu durum da, ürünün protein oranına yansımış olup, ürün 100 gr.’da 5,8 gr. Protein içermektedir👍 Üründe Vitamin ve Mineral ilavesi bulunmaktadır. Bunun yanısıra Aroma verici olarak Vanilin ve Vanilya Ekstraktı kullanıldığını görüyoruz.

🔍İçindekiler; Pirinç unu, Şeker, Bitkisel Yağ (Hurma, Soya, Ayçiçek, Pamuk), Mısır Nişastası, Pastörize Süt (%3), Yumurta (%3), Mineraller, Tuz, Kabartıcı (Amonyum Hidrojen Karbonat), Vitamin Karışımı, Aroma Vericiler (Vanilin, Vanilya Ekstraktı)
🔍Eti Pronot Glutensiz Bebek Bisküvisi Besin Değerleri
👉Enerji 447 kcal
👉Karbonhidrat 75,2 gr.
👉Yağ 14,1 gr.
👉Protein 5,8 gr.
👉Lif 1 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri