Krema Sos ve Ezmeler

Torku Banada


Bu ürünün içeriği güncellenmiş olup, güncel incelemeye
https://gidadedektifi.com/2019/02/18/torku-banada-guncel-icerik/ adresinden ulaşabilirsiniz.

GIDA DEDEKTİFİ

Kakaolu fındık kremalarında çokça sorulan bir ürüne sıra geldi. Özellikle gofret tarzı ürünlerde Glikoz şurubu kullanmamasıyla ünlü, Türkiye’nin en büyük şeker pancarı üreticilerinden olan Konya Şeker’in markası Torku’nun bir süredir raflarda olan ve özellikle Palm yağı tartışmalarının alevlendiği dönemde ön plana çıkan bir ürünü, Banada👍 Fakat, baştan söyleyelim içerikte Hurma yağı yazsa da, biliyoruz ki Hurma yağı = Palm yağı yani kısaca Banada’da Palm yağı bulunuyor☝ Tabi her zaman söylediğimiz gibi, biz yine Palm yağı ifadesinin Hurma yağı adı altında gizlenmesine anlam veremiyoruz.

İçeriğe baktığımızda bu üründe ilk sırada yine Şeker geliyor. Fakat, Şeker oranının 100 gr.’da 33,3 gr. gibi diğer ürünlere göre gayet düşük bir seviyede olması dikkat çekiyor☝ Bu haliyle, incelediğimiz diğer ürünlere kıyasla, bu üründe şeker oranının %60 oranında azaltılması çok önemli bir faktör👍 Şeker oranının azaltılmasından ziyade, bunu yapan firmanın bir Şeker Pancarı firması olması da dikkat çekici ayrı bir konu. Şeker üretiyorsunuz, fakat üründe şekeri diğer örneklere kıyasla daha az kullanıyorsunuz. Bu gayet önemli bir detay olarak dikkatimizi çekti☝

Torku Banada

Diğer içeriklere baktığımızda, üründeki fındık oranı %13,5 olarak yüksek düzeydedir. Üründe, Yağsız süt tozu %6,8 oranında ve Kakao tozu %8 oranında kullanılmış. Bu oranlar da gayet iyi. Emülgatör olarak Soya Lesitini yerine Ayçiçek Lesitini tercih edilmiştir👍 Tabii ki üründe son sırada yine Aroma vericiler bulunmakta olup, içeriğini diğer ürünlerde olduğu gibi bu üründe de bilemiyoruz.

🔍İçindekiler; Şeker, Bitkisel Yağ (Hurma yani Palm), Fındık (%13,5), Yağsız Süt tozu (%6,8), Kakao tozu (%8), Demineralize Peyniraltı suyu tozu, Emülgatör (Ayçiçek Lesitini), Tuz, Aroma verici.
🔍Torku Banada Besin Değerleri
👉Enerji 529,28 kcal
👉Şeker 33,3 gr.
👉Yağ 31,2 gr.
👉Protein 5,5 gr.
👉Lif 5,3 gr.
Not: Besin Değerleri 100 gr. Ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri