Aslında Kaç Gram

Muz #AslındaKaçGram


⚖ Muz #AslındaKaçGram
🔸Soyulmuş ve Dilimlenmiş orta boy Muz yaklaşık 104 gr.’dır.
🔸Bu da yaklaşık 10 tane dilime denk gelmektedir. Dilimlerin ortalaması 10 gr.’dır.
🔸Bir adet muzdan toplam 92 kcal enerji alırsınız. Tek dilimde bu oran 8,9 kcal’dir.
🔸Bir adet muz yaklaşık 12,7 gr. Doğal meyve şekeri içermektedir.
🔸Bu şeker yüküne 2,7 gr. Lif eşlik etmektedir. Bu miktar, şeker oranıyla karşılaştırıldığında şekerin kana dengeli karışması için oldukça yeterlidir. Muzun tok tutma özelliği buradan gelmektedir.
🔸Bir adet muzda 28,1 mg. Omega-3 bulunmaktadır. Bunun yanısıra Muz, C vitamini, B6 vitamini, Potasyum ve Magnezyum açısından oldukça zengindir.
🔸100 gr.’lık bir adet muzun yaklaşık 77 gr.’lık kısmı Su’dur.

📌Bize en çok sorulan soruların başında “Çocuklarımıza ne vermeliyiz?”, “Hep olumsuz şeyler değil, biraz da olumlu şeyler paylaşın” gibi mesajlar geliyor. Tabii bizden olumlu paylaşımlar beklerken, bunlar genelde Paketli gıdalar olsun isteniyor. Çünkü böylesine bir arz var, biz tüketiciler de bu doğrultuda algılarla yönetilmeye ve reklamlarla marketlerdeki paketli gıdaları sevmeye zorlanıyoruz. Ama biz #GıdaDedektifi projesi olarak alternatifi Doğal ürünlerde aramayı sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz👍Öyle ki, sağlıklı beslenmeyi amaç edinmiş ve çocuğunu da böyle yetiştirmeyi isteyen ailelerin marketlerde ilk gideceği yerler Meyve-sebze reyonları olmalıdır. Bakın, Muz başlı başına bir mucizedir. İçerisinde yoğun vitamin ve mineraller bulunan, son derece tatlı ve yemesi kadar sindirimi de kolay bir meyvedir. Çocuklarımıza muzu sevdirelim. Üzerlerine gülen suratlar mı çizersiniz, yoksa soyarken oyunlar mı oynarsınız, o size kalmış. Biz nasıl yapıyoruz? Melek Derin ile bir meyve alışverişine çıkmayı ve Melek Derin’in meyvelere olan bağlılığını anlatacağımız bir video çekmeyi istiyoruz. Bunu Youtube kanalımızdan ve @gidadedektifiailesi hesabından sizlerle paylaşacağız.
🔸Muz Besin Değerleri
👉Enerji 92,2 kcal
👉Şeker 12,7 gr.
👉Yağ 0,3 gr.
👉Protein 1,1 gr.
👉Lif 2,7 gr.
👉Omega-3 28,1 mg.
👉C vitamini 9,1 mg.
👉B6 Vitamini 20,8 mg.
👉Potasyum 372,3 mg.
👉Magnezyum 28,1 mg.
🔸Besin değerleri, Soyulmuş ve dilimlenmiş 104 gr. Muz için verilmiştir.

MuzLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri