Kavanoz Mamalar

Hero Baby Muzlu Mandalinalı Armutlu


Bu paylaşım 24 Eylül 2017 tarihinde Gıda Dedektifi Instagram hesabında yayınlanmıştır. Orijinal gönderiye ulaşmak için;
https://www.instagram.com/p/BZbzIZDFhoH/

gıda dedektifi

Dün akşam Hero Baby ile ilgili bazı paylaşımlar yapmıştık. Özellikle yurtdışında İlave Sofra şekeri olmayan ürün çeşitliliği bu kadar yoğunken, Türkiye’de bu ürünlerin bulunmadığından bahsetmiştik. Türkiye’de üretilen ürünlerin İlave Şeker içerenlerini de sizlere aynı postta yayınlamıştık. Bu haliyle, Karışık Sebzeli üründe bile Sofra şekeri ilave edildiğini gördük. Düşünün ki, kabak yemeği yiyorsunuz. Hiç sofra şekeri attınız mı❓ Eğer farklı tatlar deneyip, ağız tadınızı bozmaya çalışmıyorsanız herhalde atmadınız😊 Peki bebeğiniz neden sofra şekerli kabak yiyor❓

Dünden bu yana Hero Baby’nin İlave şeker içermeyen çeşitleri de bulunduğuna ilişkin yorumları ve DM mesajlarınızı okuyoruz. Bu akşam bu ürünlerden üçünü paylaşacağız👍 Gelelim ürünlere; İlk olarak Muzlu Mandalinalı Armutlu Hero Baby kavanozundan başlıyoruz. 125 gr.’lık cam kavanozda satılan üründe %15 oranında Armut püresi, %12 oranında Muz püresi ve %2 oranında Mandalina püresi var. Bu, ambalajda ismini veren meyvelerin içerikteki karşılıklarıdır. Bu da tek kavanozda; 18,7 gr. Armut, 15 gr. Muz ve 2,5 gr. Mandalina demektir. Fakat bunun dahası var. Üründe bunların tümünden fazla Elma püresi var, oranı %15’ten yüksek fakat tam oranı belirtilmemiş. Biliyoruz ki, elma bu tarz bebek ürünlerinde temel tatlandırıcı ve şeker kaynağı olarak kullanılıyor. Bu genellikle Elma suyu konsantresi ile yapılıyor ki, bu üründe elma püresi haricinde Elma suyu konsantresi de bulunuyor. Meyve içerikli bu üründe beklemediğimiz şekilde Pirinç unu da bulunuyor. Yani siz, meyveli bir kavanoz yedirdiğinizi düşünürken aslında Pirinç unu da yedirmiş oluyorsunuz☝ Diğer benzer ürünlerde meyveli kavanozlara Pirinç unu katıldığını görmedik. Hero Baby burada da yenilikçi bir yaklaşım sergilemiş.

Bu haliyle, ürünün 125 gr.’lık tek kavanozda 86,83 kcal enerji barındırdığını belirtelim. Enerjinin neredeyse tamamı Karbonhidrat kaynaklıdır. Karbonhidrat oranı tek kavanozda 20,6 gr. olup, Şeker oranı ve Lif oranı firma tarafından etikette paylaşılmadığı için bilinmemektedir.

🔍İçindekiler; Su, Elma Püresi, Armut Püresi (%15), Muz Püresi (%12), Havuç Püresi, Elma suyu konsantresi, Pirinç unu, Mandalina Suyu Konsantresi (%2), C vitamini (L-askorbik asit)
🔍Hero Baby Muzlu Mandalinalı Armutlu Besin Değerleri
👉Enerji 86,83 kcal
👉Karbonhidrat 20,62 gr.
👉Protein 0,88 gr.
👉Yağ 0,08 gr.
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri 125 gr.’lık tek kavanoz için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri