Devam Sütleri

Aptamil Çocuk Devam Sütü


Bu paylaşım 29 Eylül 2017 tarihinde Gıda Dedektifi Instagram hesabında yayınlanmıştır. Orijinal gönderiye ulaşmak için;
https://www.instagram.com/p/BZoxVmultwy/

gıda dedektifi

Paketli Devam sütleri incelemelerimizde sırada Aptamil var. Farklı marketlerde aynı ürün Milupa Çocuk markasıyla da karşınıza çıkabilir. Diğerlerine benzer şekilde 200 ml.’lik kutularda satılan Aptamil Çocuk Hazır Devam Sütü ilave şeker içermiyor. Bu haliyle ürünün 100 ml.’de 7,5 gr. Laktoz bulunuyor. Toplam 7,8 gr. Karbonhidratın neredeyse tamamı sütteki doğal Laktoz yani süt şekerinden gelmektedir.

Ürünün içeriğine baktığımızda, süt kaynağı olarak Yağsız süt kullanıldığını görüyoruz. Yani sütten gelen doğal yağ bulunmuyor. Üründeki yağ kaynağı ise, Kanola, Ayçiçek ve Mısır yağları olarak görülüyor. Üründe bunlara ilave olarak Prebiyotik liflerin ilave edildiğini görüyoruz. Bu durum, bağırsak sistemleri gelişmekte olan bebekler için önemli bir detaydır☝ Özellikle Prebiyotik lifler, bağırsaklardaki yararlı bakterilerin üremesine destek olur, bu haliyle sindirime yardımcıdır. Öyle ki, bağırsaktaki bifidobakteri olarak bilinen yararlı bakterilerin kolon mikroflorasındaki hakimiyetini prebiyotik lifler sağlamaktadır. Bifidobakteri varlığı, bağırsakların sağlıklı olduğunu gösteren en önemli göstergelerden biridir. Bu haliyle, ürünün tek kutusunda 1,6 gr. Prebiyotik Lif bulunmaktadır. Üründe bunun haricinde çeşitli Vitamin ve Mineral katkıları olduğunu görüyoruz.

Bu haliyle, ürün 200 ml.’lik tek kutusunda 132 kcal enerji içermektedir. Yine tek kutuda 15,6 gr. Karbonhidrat içeren üründe doğal süt şekeri haricinde İlave şeker bulunmamaktadır👍 Bunun haricinde, tamamı bitkisel yağ olmak üzere 200 ml.’lik tek kutuda 6 gr. yağ ve Sütten gelen 3,8 gr. Protein bulunmaktadır. Ürün, ilave şeker içermemesi ve yüksek oranda prebiyotik lif içermesi açısından diğer hazır paketlerden açıkça ayrışmaktadır. Bitkisel yağ içeriğinde Palm yağı olmaması da bir artı olarak öne çıkmaktadır.

🔍İçindekiler; Yağsız süt, Su, Laktoz, Bitkisel yağlar (Kanola, Ayçiçek, Mısır), Prebiyotik Lifler (Galakto-oligosakkaritler, frukto-oligosakkaritler), Asitlik düzenleyici (Sitrik asit), Sodyum L-askorbat, Kalsiyum Hidroksit, Sodyum Hidroksit, Trisodyum Sitrat, Demir Laktat, Taurin, Kolin klorür, Dl-alfa tokoferol asetat, Çinko Sülfat, Retinil Asetat, Kolekalsiferol, Nikotinamid, Sodyum Selenit, Kalsyum D-pantotenat, Bakır Glukonat, D-biotin, Fiterolmonoglutamik asit, Potasyum iyodür, Tiamin hidroklorür, Fitomenadyon, Riboflavin, Pridoksin hidroklorür, Mangan Sülfat
🔍Aptamik Çocuk Devam Sütü Besin Değerleri
👉Enerji 132 kcal
👉Karbonhidrat 15,6 gr.
👉Yağ 6 gr.
👉Protein 3,8 gr.
👉Lif 1,6 gr.
🔸Not: Besin Değerleri 200 ml.’lik tek kutu için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri