Salça ve Soslar

Kühne Akdeniz Salata Sosu


Sağlıklı yaşam için olmazsa olmazlardan biri de Salatalardır. Meyve ve sebzenin yanısıra, vücudumuz için yararlı lifleri doğal kaynaklarından almak için mümkünse her öğünde salata tüketimi sağlanmalıdır. Salata tüketen bireyler için piyasaya sürülmüş Salata Soslarını yeniden incelemeye alıyoruz👍Kühne marka Akdeniz Salata Sosuyla başlıyoruz.

🔸Bu soslarda dikkat çeken en önemli ayrıntı, içeriğinde İlave sofra şekeri ve Glikoz-fruktoz şurubu olmasıdır. Öyle ki, sağlıklı bir besin olan Salatanıza ekleyeceğiniz bu soslarla aslında 30 ml.’lik tek ölçekte 1,5 küp şeker eklemiş oluyorsunuz. Ya da bir başka deyişle yaklaşık 1 tatlı kaşığı toz şeker. Bu haliyle, ürünün 100 ml.’de 10 gr. ve 30 ml.’lik yaklaşık tek ölçekte ise 3 gr. Şeker içerdiğini belirtelim. Şeker kaynağının Fruktoz şurubu ağırlıklı olduğunu da vurgulamakta fayda vardır. Hergün 2 porsiyon bu soslardan kullanan bireylerin kısa süre içerisinde karaciğer yağlanması riskiyle karşı karşıya kalması kaçınılmaz olacaktır.
🔸Ürünün 30 ml.’lik tek ölçekte 13,5 kcal enerji içerdiğini görüyoruz. Bu kalori, ilk bakışta düşük gibi gelse de, kalori kaynağına baktığımızda sadece İlave şekeri görüyoruz. Üründe İlave yağ bulunmuyor. Bu haliyle, 30 ml.’lik tek ölçeğinde Yağ ve Protein gibi diğer enerji kaynakları 0,01 gr.’dan daha az mevcuttur. Bu da, aldığınız enerjinin sadece ve sadece İlave şeker kaynaklı olması demektir ki, bu durum ürünü Sağlıklı bir ürün olmaktan alıkoyan önemli bir etkendir. Üründe bunun yanısıra Kıvam arttırıcı olarak Karragenan kullanıldığını belirtelim☝
📌Salatalarımızın sağlıklı besin değerlerini korumak adına Limon ve Sirke ile soslandırmaya özen gösterelim😌👍

kühne salata sosları

🔍İçindekiler; Su, Sirke, Glikoz-fruktoz şurubu, Şeker, Tuz, Baharat, Asitlik Düzenleyici (Sodyum Asetat), Kıvam Arttırıcı (Karragenan, Keçiboynuzu gamı), Çeşni otları, Doğal aroma verici, Maya özütü.
🔍Kühne Akdeniz Salata Sosu Besin Değerleri
👉Enerji 13,5 kcal
👉Şeker 3 gr.
👉Yağ 0,01’den az
👉Protein 0,01’den az
👉Lif 0,01’den az
🔸Not: Besin değerleri tek bir salata için uygun ölçek olan yaklaşık 30 ml. Sos için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri