İlave Şekersiz, Süt ve Sütlü İçecekler

Sek Probiyotik Sade


Bir süredir DM’ler üzerinden fotoğraf göndererek en çok sorduğunuz ürünlerden biri Sek Probiyotik Sütler. Üç çeşidiyle piyasa sürülmüştür; Sade, Kayısılı ve Ananaslı.

🔸Ürün içeriğine geçmeden önce Probiyotik kavramından bahsedelim. Probiyotikler, ağız yoluyla yeterli miktarda alındığı zaman kişinin sağlığı ve fizyolojisi üzerinde pozitif etki yapan, yararlı canlı mikroorganizmalardır👍 Barsak florasındaki dengeyi geliştirmeye yardımcıdır. İnceleyeceğimiz ürünlerde, Probiyotik bakteri olarak Bifidobacterium ve Lactobacillus Acidophilus bulunmaktadır. Bu bakteriler, enerjisini karbonhidratların fermentasyonundan sağlayan laktik asit bakterileri olup, yararlı bakteriler olarak kabul edilmektedir.
🔸Bu haliyle, ürünün Sade çeşidi yalnızca Pastörize inek sütü, Yoğurt kültürü ve Probiyotik bakterileri içermektedir. Tadına bakma şansımız oldu, hafif ekşi bir tadının olduğunu belirtelim. Ürünün sade çeşidi, bu haliyle sade ve sağlıklı bir içeriğe sahiptir. Tek kutuda 5,5 gr. Laktoz yani doğal süt şekeri içermektedir.
🔸Ürünün diğer çeşitlerine baktığımızda ise, maalesef yüksek miktarda İlave şeker ve Renklendirici, Antioksidan gibi katkı maddelerinin olduğunu görüyoruz. Kayısılı çeşitte, Sade çeşitteki içeriğe ek olarak %15 oranında Kayısılı sos eklenmiştir. Bu sosun ise, %15’lik kısmı Kayısı püresi konsantresidir. Bu da, anlaşılanın aksine aslında %2,25 oranında Kayısı püresi içeriği demektir☝ Aynı durum Ananaslı çeşitte de geçerlidir. Ürüne %15 oranda Ananaslı sos eklenmiştir. Bu sosun ise, yine %15’lik kısmı Ananas suyu konsantresidir. Bu haliyle, üründe %2,25 oranında Ananas suyu konsantresi mevcuttuR. Bahsettiğimiz soslarda Kayısı püresi ve Ananas suyu haricinde; İlave sofra şekeri,Kıvam arttırıcılar, Renklendirici, Doğal aroma verici ve Asit düzenleyici olduğunu görüyoruz. Bu haliyle, ürünlerin tek kutusunda 22,75 gr. Şeker olduğunu belirtelim☝ Bunun 5,5 gr. Laktoz olduğunu sade içerikten biliyoruz, dolayısıyla kalan 17,25 gr.’lık İlave sofra şekerinden yani yaklaşık 9 tane küp şekerden bahsediyoruz. Bu haliyle ürünün sağladığı enerjinin %44’lük kısmı İlave şekerden kaynaklıdır. Bu haliyle, yoğun şeker yükü almamak adına Sade çeşidini tüketmenizi tavsiye ederiz👍

22071053_800623620116539_8567756132502732800_n

🔍Sek Probiyotik Sade İçindekiler; Pastörize İnek Sütü (%1,5 yağlı), Yoğurt kültürü ve Probiyotik bakteri (Bifidobacterium ve Lactobacillus acidophlius)
🔍Sek Probiyotik Sade Besin Değerleri
👉Enerji107,5 kcal
👉Şeker 5,5 gr.
👉Yağ 3,75 gr.
👉Protein 6,75 gr.
📌Not: Besin Değerleri 250 ml.’lik tek kutu için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri