Kek ve Pasta

Eti Topkek Meyveli


Az önce Kakaolu Fındıklı çeşidini paylaştığımız Eti Topkek ayrıca Meyveli çeşide de sahip. Ürünün çok dikkat çeken bir içeriği var. Şimdiye kadar paylaştığımız ürünler arasında içerik anlamında bu kadar kalabalık bir başka ürüne rastlamamıştık. 35 gr.’lık bu kekin içeriğinde birbirinden farklı tam 35 tane madde var. Un, Yağ, şeker ve kabartma tozu temel maddelerinden oluşan bir kekten bahsediyoruz. Hadi 3-4 çeşit meyve eklediğinizi varsaysak; olsun 10 farklı madde. Fakat, tam 35 maddeden bahsediyoruz. Detaylı şekilde görselde ve aşağıda tek tek yazdık.

Meyveli kek aslında şekersiz bile yapılabilecek, meyvenin kendi şekerinin tatlandırabileceği bir kek çeşidi. Bu kekte ise, %9,6 oranında yani tek pakette 3,36 gr. Kuru üzüm, %2,8 oranında yani tek pakette 1 gr. Ayva, %0,7 oranında yani tek pakette 0,25 gr. İncir bulunuyor. Kuru üzümü tartıp bakma şansımız oldu, yaklaşık 8-9 tane kuru üzümden bahsediyoruz. Belki de bu kekteki tek doğal meyve içeriği diyebiliriz.

Bunun haricinde üründe Sofra şekeri, Glikoz-fruktoz şurubu var. Ayrıca Emülgatörler, Aroma vericiler, Nişasta, Nem verici, Renklendirici, Kabartıcı, Koruyucu, Asitlik düzenleyici ve Kıvam arttırıcı adı altında birçok ilave madde bulunmaktadır.

🔍İçindekiler; Buğday Unu, Şeker, Yumurta, Bitkisel Yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Kuru Üzüm (%9,6), Meyve Şekerlemeleri [Portakal Küpü (%2,8) (Şeker Portakal (%32,7), Nişasta, Tam Hidrojene Bitkisel yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Buğday Lifi, Emülgatör (Ayçiçek Lesitini), Doğal Portakal Aroma Vericisi, Kıvam arttırıcı (Pektin), Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit), Stabilizör (Trisodyum Sitrat), Renklendirici (Paprika Ekstraktı)), Ayva (%2,8), İncir (%0,7)], Glikoz-Fruktoz Şurubu, Nem Verici (Gliserol), Emülgatörler (Yağ Asitlerinin Mono ve Digliseritleri, Yağ asitlerinin Poligliserol Esterler), Tuz, Kabartıcılar (Sodyum Asit Prifosfat, Sodyum Hidrojen Karbonat), Aroma Vericiler, Koruyucu (Potasyum Sorbat), Asitliği Düzenleyici (Sitrik Asit), Kıvam arttırıcı (Ksantan Gam)
🔍Eti Topkek Meyveli Besin Değerleri
👉Enerji 146,3 kcal
👉Şeker 11 gr.
👉Yağ 6,3 gr.
👉Protein 1,86 gr.
👉Lif 0,88 gr.
📌Besin Değerleri 1 tane (35 gr.) ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri