Krakerler

Eti Crax Çubuk Kraker


Gelelim ankette %28 tarafından oylanan Eti Crax Çubuk Kraker’e. Yapılan oylamada yaklaşık 5000 kişinin tercih ettiği Eti Crax’ta Glikoz-fruktoz şurubu bulunmaktadır. Oranını tam olarak göremesek de, İçerikte tuzdan sonra yazıldığı için 2,8 gr.’dan daha az olduğunu kesin olarak söyleyebiliyoruz. Fakat içeriğe baktığımızda 100 gr.’da 4,1 gr. Şeker olduğu yazıyor. Buğday ununun 100 gr.’da 0,3 gr. Şeker içerdiğini varsayarsak, geriye kalan şeker miktarını açıklamakta güçlük çekiyoruz. Öyle ki, üründe şeker kaynağı olarak bu boşluğu dolduracak hiçbir içeriğe rastlanmamaktadır.

🔸İçeriğe baktığımızda; ilk üç sırada Buğday unu, Bitkisel yağ ve Tuz olduğunu görüyoruz. Üründe Bitkisel yağ olarak Palm, Ayçiçek, Pamuk ve Kanola yağları kullanılmıştır. Bu haliyle, ürünün 40 gr.’lık tek paketinde 2,7 gr. yağ bulunmaktadır. Tuz oranı ise %2,8 olduğu kabulüyle 100 gr.’da 2,8 gr. tuz içermektedir. Bu da 40 gr.’lık tek pakette 1,12 gr. tuz demektir.
🔸Üründe bunların haricinde dikkat çeken bir başka ise, Un İşlem maddesi olarak kullanılan Sodyum Metabisülfit’tir. Birkaç gün öncesinde detaylı olarak yayınladığımız bu maddeyle ilgili yaptığımız detaylı incelemeye #GDSodyumMetabisülfitetiketinden ulaşabilirsiniz.
🔍Eti Crax İçindekiler; Buğday unu, Bitkisel yağ (Palm, Ayçiçek, Pamuk, Kanola), Tuz, Glikoz-fruktoz şurubu, Yaş maya, Un işlem maddesi (Sodyum Metabisülfit), Asitlik Düzenleyici (Sodyum Hidroksit)
🔍Eti Crax Besin Değerleri
👉Enerji 160 kcal
👉Karbonhidrat 27,6 gr.
👉Yağ 1,6 gr.
👉Protein 4,2 gr.
👉Lif 1,5 gr.
👉Tuz 1,12 gr.
📌Not: Besin Değerleri Standart boy (40 gr.) ürün için geçerlidir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri