İlave Şekersiz, Kuruyemiş ve Kurumeyve

Hi!Bites Kuru İncir


Geçtiğimiz haftalarda Gurmeyve firması tarafından gönderilen, doğal atıştırmalık Hi!Bites ürünlerin incelemelerini yapmadan önce sizlere anketle sormuştuk. %70 oranında Ürünlerin incelenmesi için Evet oyu gelmişti. Biz de bu akşam ürün incelemelerini yayınlıyoruz.

🔸Öncelikle ürünlerin tamamıyla Aydın’lı bir girişim olan Gurmeyve Gıda tarafından üretildiğini belirtelim. Firmadan tarafımıza verilen bilgiye göre; ürünlerde Aydın yöresinde bulunan dağ incirlerinin kullanıldığını, ürünün tüm analiz ve AR-GE çalışmalarının ise Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile yapıldığını öğrendik. Ürünlere baktığımızda genel itibariyle; %80 oranında Kuru İncir bulunduğunu görüyoruz. Bu üründe kullanılan incirlerin de doğal haliyle dalında kuruduğunu ve üretici tarafından bu şekilde toplandığını öğreniyoruz. Fındık, Badem, Ceviz ve Yer fıstığı gibi kuruyemişler ise, minik incirlerin içlerine konulmuş. Bu haliyle, tabii ki en az 1 yaş ve sonrasına uygun olacak şekilde sağlıklı bir atıştırmalık elde edilmiş.
🔸Öncelikle Kuru İncir’den bahsedelim. Üründe kullanılan dağ incirlerinin, Normal incirlere göre kalın kabuklu ve daha lifli incirler olduğunu belirtelim. Kuru incir zaten yüksek lif içeren bir meyvedir. Bu nedenle, yüksek oranda doğal şeker içermesine rağmen, içerdiği lif sebebiyle tüketimi sonrasında kan şekerin ani artış yaşanmaz. Bu zaten genel itibariyle tüm meyvelerin bir özelliği. Fakat inciri farklı kılan başka unsurlar da var. Öyle ki, özellikle aç karnına incir yemek bağırsakları çalıştırır ve kolon kanseri riskini azaltmaya yardımcı olur. İçerdiği yüksek miktardaki polifenollerin etkisiyle kalp ve kanser hastalıklarından korunmada önemli etkisi vardır. Kuru incir yüksek oranda fosfor, demir ve kalsiyum içermektedir. 100 gr. kuru incirde ortalama 160 mg. Kalsiyum, 2 mg. Demir ve 67 mg. Fosfor bulunmaktadır. Bu düzeyler, ortalama günlük ihtiyacın %10 ila %15’ini karşılayacak miktarlardır. Bunun yanısıra, kuru incirde yüksek miktarda K vitamini bulunmaktadır.
🔸Ürünlerin 100 gr. miktarının besin değerlerini görsellerden inceleyebilirsiniz. Dikkat çekeceğimiz çeşit ise; Hi!Bites Yer Fıstıklı çeşittir. Öyle ki, bu çeşit diğerlerine nazaran daha yüksek Protein ve Lif oranına sahipken, daha düşük kalori barındırmaktadır. Bu haliyle içeriğinde 100 gr.’da 7,2 gr. Protein ve 100 gr.’da 9,52 gr. Lif  içerdiğini belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔍Hi!Bites Bademli İçindekiler; Kuru İncir (%80), Badem (%20)
🔍Hi!Bites Bademli Besin Değerleri
👉Enerji 362,4 kcal
👉Karbonhidrat 55,5 gr.
👉Yağ 10,5 gr.
👉Protein 6,6 gr.
👉Lif 9,41 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.

🔍Hi!Bites Cevizli İçindekiler; Kuru İncir (%80), Ceviz (%20)
🔍Hi!Bites Cevizli Besin Değerleri
👉Enerji 378,2 kcal
👉Karbonhidrat 54,2 gr.
👉Yağ 13,4 gr.
👉Protein 5,4 gr.
👉Lif 9,31 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için

🔍Hi!Bites Fındıklı İçindekiler; Kuru İncir (%80), Fındık (%20)
🔍Hi!Bites Fındıklı Besin Değerleri
👉Enerji 376,4 kcal
👉Karbonhidrat 55,5 gr.
👉Yağ 12,7 gr.
👉Protein 5,2 gr.
👉Lif 9,32 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.

🔍Hi!Bites Yer Fıstıklı İçindekiler; Kuru İncir (%80), Yer Fıstığı (%20)
🔍Hi!Bites Yer Fıstıklı Besin Değerleri
👉Enerji 356,4 kcal
👉Karbonhidrat 55,5 gr.
👉Yağ 9,6 gr.
👉Protein 7,2 gr.
👉Lif 9,52 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri