Dünya Turu

Peyman İç Ceviz


Yepyeni bir etiketle karşınızdayız. Farkındalık projemizin bu ayağında marketlerde gördüğümüz ve birçoğu Türk markasına ait olan bazı ürünlerin Menşei’lerine dikkat çekeceğiz. İlk olarak Peyman İç Ceviz ile başlıyoruz. Sizleri Amerika Birleşik Devletleri’ne götürüyoruz. Peyman İç Ceviz’in Menşei: Amerika Birleşik Devletleri’dir. Fakat ürünün Türkiye’de paketlendiğini anlıyoruz.

Dünyada 50’den fazla ülkede Ceviz yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlk dört sırada; Çin, İran, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri bizden bir kademe üstte bulunmasına rağmen, dünyada en çok Ceviz ihraç eden ülke konumundadır. Geçtiğimiz senelerde Amerika Birleşik Devletleri’nin 1 milyar doları aşkın Ceviz ihracatı yaptığı bilinmektedir.

Türkiye ise, Ceviz ithal eden ülkeler arasındadır. Geçtiğimiz yıl 4,6 milyon dolarlık ceviz ithal ettiğimizi öğreniyoruz. Bunun karşılığında Ceviz ihracatımız ise çok düşük seviyelerdedir. Burada dikkat çeken konunun, ülkemizdeki Ceviz üretiminin iç pazardaki tüketimi karşılayamaması olduğu görülüyor. Bu kapsamda, ülkemizdeki Ceviz üretim alanlarını arttırmak gerekmektedir. #GıdaDedektifiDünyaTuru

🔍Peyman İç Ceviz Besin Değerleri
👉Enerji 696 kcal
👉Karbonhidrat 6 gr.
👉Yağ 66 gr.
👉Protein 16 gr.
👉Lif 9 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.

View this post on Instagram

Yepyeni bir etiketle karşınızdayız. Farkındalık projemizin bu ayağında marketlerde gördüğümüz ve birçoğu Türk markasına ait olan bazı ürünlerin Menşei’lerine dikkat çekeceğiz. 📍İlk olarak Peyman İç Ceviz ile başlıyoruz. Sizleri Amerika Birleşik Devletleri’ne götürüyoruz. Peyman İç Ceviz’in Menşei: Amerika Birleşik Devletleri’dir. Fakat ürünün Türkiye'de paketlendiğini anlıyoruz. 🔸Dünyada 50’den fazla ülkede Ceviz yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlk dört sırada; Çin, İran, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri bizden bir kademe üstte bulunmasına rağmen, dünyada en çok Ceviz ihraç eden ülke konumundadır. Geçtiğimiz senelerde Amerika Birleşik Devletleri’nin 1 milyar doları aşkın Ceviz ihracatı yaptığı bilinmektedir. 🔸Türkiye ise, Ceviz ithal eden ülkeler arasındadır. Geçtiğimiz yıl 4,6 milyon dolarlık ceviz ithal ettiğimizi öğreniyoruz. Bunun karşılığında Ceviz ihracatımız ise çok düşük seviyelerdedir. Burada dikkat çeken konunun, ülkemizdeki Ceviz üretiminin iç pazardaki tüketimi karşılayamaması olduğu görülüyor. Bu kapsamda, ülkemizdeki Ceviz üretim alanlarını arttırmak gerekmektedir. #GıdaDedektifiDünyaTuru 🔍Peyman İç Ceviz Besin Değerleri 👉Enerji 696 kcal 👉Karbonhidrat 6 gr. 👉Yağ 66 gr. 👉Protein 16 gr. 👉Lif 9 gr. 📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir.

A post shared by Gıda Dedektifi ® (@gidadedektifi) onLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri