Konserve

Bonduelle Mısır Konservesi


Dünkü mısır paylaşımımızda Macaristan menşeili farklı bir mısır konservesinde iki kat oranında Karbonhidrat bulunduğunu belirtmiştik. Besin değeri düşük ürünün GDO’lu olma ihtimalinden bahsetmiştik. Şimdi gelelim Macaristan menşeili diğer ürüne; Bonduelle Mısır Konservesi.

🔸Bonduelle merkezi Fransa’da bulunan bir marka. Yaptığımız araştırmalarda firmanın kesinlikle GDO’lu tohum kullanmadığı garantisini verdiğini görüyoruz. Bu haliyle, firma beyanları, besin değerleri ve Karbonhidrat oranları baz alındığında bu ürünün GDO’suz olduğu kanaatine varabiliyoruz. Diğer ürünlerle ilgili de firmalardan bilgi gelecek olursa, paylaşmaya hazırız.
🔸Ürünün içeriğine baktığımızda; Mısır, Su, Şeker ve Tuz içerdiğini görüyoruz. Oranları da belirtilmiştir. Bu haliyle Mısır oranı %85, Su oranı %13, Şeker oranı %1,5 ve Tuz oranı da %0,5’tir. Tek konserve 150 gr. iken, süzülmüş haliyle 140 gr. gelmektedir.
🔸Ürünün 100 gr.’da 112 kcal enerji verdiğini belirtelim. Besin Değerlerine baktığımızda Karbonhidrat oranının 20,5 gr. olduğunu görüyoruz. Dün de belirttiğimiz gibi, ürünün Karbonhidrat oranı, piyasadaki bazı mısır konservelerine göre farklılık gösteriyor. Yaptığımız araştırmada, birçok GDO’lu mısırda mineral oranlarındaki düşüklük dikkat çekiyor. Bunun aynı zamanda karbonhidrat oranlarına da yansıdığını düşünüyoruz. Bunun aksi bir beyan veya varacağımız bir bilimsel araştırma olursa sizlerle paylaşıyor olacağız.
🔸Ürünün süzülmüş haliyle 140 gr.’da yani tek konservede 156,8 kcal enerji içerdiğini belirtelim. Enerjinin %78’i Karbonhidrattan gelmektedir. Bunun yanında %11 oranında Yağdan ve yine %11 oranında Proteinden geldiğini görüyoruz. Bu haliyle diğer mısır konserveleri gibi, bu ürünün de Karbonhidrat ağırlıklı bir ürün olduğunu belirtelim. Burada lif oranı ise dikkat çekiyor. Öyle ki, ürünün tek konservede 4 gr. Lif içerdiğini belirtelim. Bu oran diğer konservelerle karşılaştırıldığında kısmen daha yüksek bir oran olarak dikkat çekiyor. Bunu da dikkate değer buluyoruz.

🔍İçindekiler; Mısır (%85), Su (%13), Şeker (%1,5), Tuz (%0,5)
🔍Bonduelle Mısır Konservesi Besin Değerleri
👉Enerji 156,8 kcal
👉Karbonhidrat 28,7 gr.
👉Yağ 1,8 gr.
👉Protein 4,2 gr.
👉Lif 4 gr.
📌Not: Besin Değerleri süzülmüş tek konserve (140 gr.) için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri