İlave Şekersiz, Yoğurt

Sütaş Babymix & Yovita


Birkaç gündür Babymix yoğurtlarla ilgili paylaşımımız soruluyordu. Önceki gün market çekimlerinde Sütaş marka Babymix ve Yovita yoğurtlarının içeriğiyle ilgili önemli bir detayı farketmiştik. Hatta bu detaya dikkat çekmek adına önceki gün bu yoğurtlara ilişkin iki tane anket yapmıştık.

🔸“Yovita yoğurdu Bebeğinize yediriyor musunuz?” diye sorduğumuz anketimize katılanların sadece %3’ü “Evet” cevabını verdi. Bir diğer anket sorumuz ise, “Babymix yoğurdu Bebeğinize yediriyor musunuz?” şeklindeydi. Bu ankete katılanların %13’ü “Evet” cevabı verdi. Yani sadece ismi Babymix olduğundan dolayı bu yoğurdun tercih edildiğini anlayabiliriz. Burada tabii ki; “Babymix bebeklere özel bir yoğurt. Böyle bir yoğurt varken neden Yovita’yı tercih edelim” diyebilirsiniz. Hatta şimdiye kadar yazdıklarımızı mantıksız bulabilirsiniz. Fakat şimdi önemli detaylardan bahsedeceğiz.
🔸Bu önemli detay şudur ki; bu iki yoğurdun içerikleri birbiriyle aynıdır. Aralarındaki tek fark içerdikleri sütün yağ oranından kaynaklanmaktadır. Babymix’te 100 gr.’da 2,7 gr. Yağ varken, Yovita’da 100 gr.’da 3,5 gr. yağ bulunmaktadır. Probiyotik bakteri çeşitleri ve bakteri sayıları da birbirine eşittir. Yani aynı içerikteki bir yoğurt Babymix ismiyle “Bebeklere özel” olarak pazarlanmaktadır. Burada yoğurdun içeriğinin kötü olduğunu söylemek istemiyoruz, yanlış anlaşılmasın. Ama Babymix için geçerli olan herşey, aslen Yovita ismiyle üretilen yoğurt için de geçerlidir. Bu iki ürünün fiyatları da aynıdır.
🔸Burada dikkat çekici bir diğer detay ise, bu iki ürünün Sütaş internet sitesindeki içeriklerinin birbirlerinden ve bugünkü ambalajlardakinden farklı olduğudur. Yani biz #GıdaDedektifi olarak Sütaş internet sitesindeki bilgileri sizlere aktarıyor olsaydık, bir hata yapmış olacaktık. Her ürünü markette bizzat incelediğimizi de bu vesileyle tekrar etmiş olalım😌Muhtemelen bir dönem bu ürünler yayınlanan içeriklerle üretilmiş olabilir fakat bu bilgilerin şu anda güncel olmadığını belirtmek isteriz. Güncel etiket verilerini görselimizden görebilirsiniz.
🔸Birazdan yapacağımız paylaşımında daha önce yayınladığımız ve güncelleştirilmiş Babymix incelemesini bulabilirsiniz. #NeYediğiniziBilin 

🔍İnternette yayınlanan Babymix İçeriği: Homojenize ve pastörize inek sütü, laktoz, lif (inülin), süt proteini konsantresi, probiyotik kültürler (L.rhamnosus, B.longum, B.bifidum), yoğurt kültürü.
🔍Güncel Baby Mix İçindekiler; Pastörize İnek Sütü, Probiyotik Kültür (L.rhamnosus, B.longum, B.lactis), Yoğurt Kültürü

🔍İnternette yayınlanan Yovita İçeriği: Homojenize ve Pastörize İnek Sütü, inülin (prebiyotik lif), süt proteini konsantresi, probiyotik bakteriler (L.acidophilus, B.bifidum), yoğurt kültürü.
🔍Yovita İçindekiler; Pastörize İnek Sütü, Probiyotik Kültür (L.rhamnosus, B.longum, B.lactis), Yoğurt Kültürü Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri