Kaşık Mamaları

Hünnap Keçi Sütlü İrmikli Pekmezli


Önceki hafta tarafımıza gönderilen ve incelemek için Anket yaparak sizlere danıştığımız Hünnap Keçi Sütlü Keçiboynuzu Pekmezli İrmikli Ek Gıda’yı %85 oranında “İnceleyin” oyu çıkmıştı. Biz de bu ürünü çokça gelen DM sonrasında vakit kaybetmeden incelemeye aldık👍

🔸İçeriğine baktığımızda ürünün %98,8’inin üç temel bileşenden ibaret olduğunu görüyoruz. Bunlar Buğday İrmiği, Keçi sütü tozu ve Keçiboynuzu Pekmezi’dir. Üründe İlave Şeker bulunmamaktadır. Kalan %1,2’lik kısımda ise Vitamin ilaveleri, Tarçın ve Maltodekstrin bulunduğunu görüyoruz. Firmadan tarafımıza gelen bilgide, Maltodekstrin’in %0,05’ten daha az oranda ve sadece vitaminleri birbirine bağlamak amacıyla eklendiği iletilmiştir.
🔸Ürünün Besin Değerlerine baktığımızda 150 ml. su ve 50 gr. toz ile yapılan 1 porsiyonunda 32 gr. Karbonhidrat, 5,5 gr. yağ ve 8,7 gr. Protein içerdiğini görüyoruz. Karbonhidrat yüksek ölçüde İrmik ve Pekmez’den gelirken, Protein ve Yağın da Sütten geldiğini anlıyoruz. Ürünün tek eksiği düşük Lif oranına sahip olması. Bu da içeriğindeki bileşenlerden kaynaklanıyor.
🔸Tek porsiyondan alınan 213 kcal enerjinin %60’ının Karbonhidrat kaynaklı olduğunu belirtelim. Kalan oranın %23’ü Yağdan gelirken, %16 gibi yüksek bir oran da Protein’den gelmektedir. Üründe İlave Şeker bulunmadığı için İlave şekerden gelen bir kalori yoktur. Doymuş yağdan gelen Kalori oranı ise %7,7’dir. Bu haliyle ürünün Sağlık beyanı yapabilecek nitelikte olduğunu belirtelim.
🔍İçindekiler; Hidrolize edilmiş Buğday irmiği (%54,7), Keçi sütü tozu (%35), Keçiboynuzu pekmezi (%9,1), Dikalsiyum Fosfat, Maltodekstrin, Kalsiyum Karbonat, Demir-III-prifosfat, L-askorbat, Tarçın, Çinko Sülfat, DL-alfa-tokoferol asetat, Nikotinamid, Retinil Asetat, Kalsiyum D-pantotenat, D3 vitamini, D-biotin, Folik asit, Pridoksin Hidroklorür, Riboflavin, Siyanokobalamin, Tiamin Hidroklorür, Filokuinon, Potasyum İyodür.
🔍Hünnap Keçi Sütlü Pekmezli İrmikli Ek Gıda Besin Değerleri
👉Enerji 213 kcal
👉Karbonhidrat 32 gr.
👉Yağ 5,5 gr.
👉Protein 8,7 gr.
👉Lif 0,9 gr.
📌Not: Besin Değerleri 150 ml. su ve 50 gr. toz ile yapılmış 1 porsiyon mama için verilmiştir.

 

 Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri