Gündem Özel

Nada gemisi hakkında önemli detaylara ulaştık!


Bir önceki gönderide, Sağlıksız koşullarda Büyükbaş Hayvan taşıdığından dolayı mahkeme tarafından bekletilen Nada gemisinin Türkiye’ye doğru 5 Şubat’ta yola çıktığından bahsetmiştik. Yaptığımız araştırmalar ve siz değerli takipçilerden de gelen ek bilgiler doğrultusunda yeni bir paylaşım yapma gereği duyduk.
🔸Bu paylaşımda söz konusu Nada gemisinin Panama bandıralı bir gemi olduğunu ve Brezilya’nın Santos limanından Türkiye’nin Mersin limanına yola çıktığını rotalarıyla görüyoruz. Geminin 21 Şubat’ta Mersin’de olması planlanıyor.
🔸Marinetraffic.com sitesinden aldığımız bilgiye göre, gemi Mersin Limanında şu firmaların sorumluluğunda karşılanacaktır; Atlas Shipping ve Uni Fresh Gıda San. Tic. Ltd.Şti. Her iki firmanın da Mersin adresli firmalar olduğunu belirtelim. Konuyla olan ilgileri ve bilgiler marinetraffic.com adresinden aldığımız şekliyle bu kadardır.
🔸Bu haliyle, geminin Brezilya’dan çıktığını ve Mersin’e geldiğini, geliş tarihleri ve buradaki yetkili firmalar bazında tespit edebiliyoruz. Reuters haber ajansının da Brezilya’daki yerel kaynakların haberleri doğrultusunda da bu gemide sağlıksız koşullarda, özellikle kendi dışkılarının içinde yüzer halde büyükbaş hayvanların geldiği iddiasına sahibiz. Bu iddialar Brezilya’daki resmi Mahkeme kayıtlarıyla ve Veteriner raporlarıyla da doğrulanmış vaziyettedir.
📌Bu konuda yeniden bakanlığa ve yetkililere duyurmuş oluyoruz. #NeYediğiniziBilin #nadaship

 

 Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri