Gıda Güvenliği

“Sağlıklı Kantin Hizmetleri” ismiyle bir kafeteryada Neler satılıyor?


Bu fotoğrafları dün DM’den bir takipçimiz gönderdi. Burası; Sakarya’da bir özel hastane. Hastanenin kafeteryasının adı; Sağlıklı Kantin Hizmetleri. Araştırmalar sonucunda bu kafeteryayı, Adı Bahçe isimli bir firmanın işlettiğini ve hastaneden farklı bir şirket olduğunu öğreniyoruz.

🔸Kafeteryanın tabelasını uzaktan gören takipçimiz ilk başta çok sevindiğini fakat kafeteryanın içine girdiğinde tüm sevincinin kursağında kaldığını yazmış. Çocuğunun kafede yer alan birbirinden farklı abur cuburları gördüğünde hepsini istemeye başladığını ve engel olmakta zorlandığını yazmış.
🔸İlk görselde Kafeteryanın tabelasını yani vitrinini, ikinci görselde kafeteryanın içini yani gerçeği görebilirsiniz. Okul kantinlerine daha önce dikkat çekmiştik ama görüyoruz ki hastane kantinleri de farklı bir durumda değil.
🔸Tekrar edelim; Özel bir hastane. Sağlıklı Kantin adı altında bir kafeterya. İçeriğinde satılan gıdalar… Hepimizin dikkat çektiği sağlık sorunlara yol açacak içeriklerle dolu… Bu gıdaların bir hastanede satılması ayrı, bunların Sağlıklı” adı verilen bir işletmede satılması ise apayrı…”Sağlık” isminin bu kadar basitçe ve yanıltıcı şekilde kullanılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Ya siz?
📌Not: Bu kategoride paylaşılan fotoğrafların tamamı takipçilerimiz tarafından çekilerek tarafımıza ulaştırılmıştır. Gelen bilgi ve belgelerin tamamı takipçilerimiz tarafından iletilmiş, tarafımızca derlenmiş bilgilerdir.  

 

 Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri