Kim Üretiyor

#KimÜretiyor Nestlé Pure Life Kaynak Suyu


#KimÜretiyor etiketiyle önceki akşam markette dikkatimizi çeken bir detaydan bahsedeceğiz. Logo ve ambalajını yenileyen Nestlé Pure Life Doğal Kaynak Suları’ndan bahsedeceğiz. Görünen o ki, Nestlé’nin logo ve ambalaj değişikliği sonrasında bu markayı raflarda daha sık göreceğiz.

🔸Öyle ki, 1960’larda Nuri Nihat Aslanoba tarafından temelleri atılan Erikli Su ve Meşrubat San. Tic. Ltd.Şti. 2006 yılında bir satın almayla Nestlé Waters kontrolüne geçti. Şu anda Erikli firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Nestlé Waters’tan Lazaro Rivademar Estela yapmaktadır. Bununla birlikte firmanın 1970’lerde temeli atılan Kestel’deki İçme Suyu tesisi ve Uludağ’daki kaynaklar da Nestlé Waters tarafından kullanılıyor. İşte Nestlé Pure Life olarak görünen marka aslında Erikli ile aynı bölgedeki kaynaklardan çıkıyor ve Kestel’deki aynı tesiste dolduruluyor.
🔸Markette yaptığımız kısa bir araştırmada Nestlé Pure Life Kaynak Suyunun 5 litresinin 2,95 ₺’ye, Erikli Kaynak Suyunun 5 litresinin ise 3,70 ₺’ye satıldığını görüyoruz. Uludağ’daki yakın kaynaklardan çıkan, aynı fabrikada şişelenen, aynı firma çatısı altında olmasına rağmen Türkiye’nin en meşhur su markası daha pahalıya satılıyor. #NeİçtiğiniziBilin

 Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri