Gıda Güvenliği

Tüm Dünyadan Yumurta Fotoğrafları Geliyor!


Birkaç gündür birkez daha görüyoruz ki; biz gerçekten #BüyükBirAileyiz. Hatta ailemizin üyeleri artık sadece Türkiye sınırlarında değil, Dünyanın birçok köşesinde… Yayınladığımız Yumurta etiketleri paylaşımı sonrasında başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört köşesinden yüzlerce DM geldi. Gönderdiğiniz yumurta fotoğraflarının yanısıra yazdığınız birbirinden değerli mesajlar için teşekkür ederiz.

🔸Görsellere yansıtamadığımız haliyle; Dubai, Mekke gibi şehirler, Polonya, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada gibi çeşitli ülkelerden gönderdiğiniz fotoğrafları tek tek inceledik. Öncelikle belirtelim ki bahsettiğimiz etiketleme standartları Avrupa Birliği normları çerçevesinde düzenlenmektedir. Bu haliyle Avrupa Birliği’ne üye adayı veya AB ülkesi olmayan ülkelerde bu etiketlemeleri göremezsiniz. Bu bağlamda Kanada, Dubai ve Mekke’den yazan takipçilerimize bilgi vermeye çalıştık.
🔸Bir başka detayda şunu gördük; Örneğin; İngiltere’de 3 numaralı Kafeste yetiştirme yöntemi toplanan bir imza kampanyasıyla ülkenin en büyük market zinciri Tesco’da 3 numaralı yumurtaların satışlarının yasaklanmasına kadar gitmiş. Bugün İngiltere’den gelen fotoğraflarda görüyoruz ki, Yetiştirme Metodu kodlamasında 3 numara yok! Özellikle tavukların refahını ciddi anlamda tartışmaya açan 3 numaralı Kafesli yetiştirme yönteminin yasaklanması, A.B.D. de dahil olmak üzere birçok ülkenin gündemine alındığını öğreniyoruz. Tabi bunun önünde ticari engeller var. Ama görünen o ki, bir süreç de alacak olsa bu yöntemin geleceği çok parlak görünmüyor.
🔸Görsellerde siz değerli takipçilerimiz tarafından birçok farklı ülkeden gönderilen yumurta fotoğraflarına ve etiketleme örneklerine yer veriyoruz. #GıdaDedektifiDünyaTuru etiketiyle bu sefer gerçekten bir Dünya Turu atıyoruz✈️İstanbul Maltepe’den başlayan bilinçlenme projemizin kilometreleri aşarak, okyanusları geçerek dünyanın dört bir yanına ulaşıyor olması bizleri hem mutlu ediyor hem de umutlandırıyor. İlginiz için Teşekkürler🤗#NeYediğiniziBilin

📌Not: Bu kategoride paylaşılan fotoğrafların tamamı takipçilerimiz tarafından çekilerek tarafımıza ulaştırılmıştır. Gelen bilgi ve belgelerin tamamı takipçilerimiz tarafından iletilmiş, tarafımızca derlenmiş bilgilerdir.  

 Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri