Gündem Özel

NADA gemisi 25 bin büyükbaş hayvan ile Mersin Limanına geldi!


1 Şubat’ta Brezilya’nın Santos limanından ayrılması planlanan fakat hayvanların sağlıksız koşullarda bulunmalarının tespit edilmesi üzerine mahkeme kararı ile limandan ayrılmasına izin verilmeyen Nada gemisi geçen 21 günün ardından Mersin Limanına ulaştı.

📌Dün sabah 06:00’da limana ulaşan gemide 25 bin büyükbaş hayvan bulunuyor. Sağlıksız koşullarda gerçekleşen hayvan sevkiyatının son örneği olan Nada gemisi Brezilya Mahkemesi tarafından durdurulmuş, sonrasında Türk yetkililer ile Brezilya Cumhurbaşkanı’nın devreye girmesiyle gemi hareket etmişti. Bundan 5 gün önce gemi İspanya’nın Cartagena limanında plansız bir şekilde bir gün demirlemiş, bu da “Gemide temizlik mi yapılıyor?” sorularını akıllara getirmişti.
📌Adeta kendi dışkılarında yüzdükleri görüntüleri basına yansıyan bu hayvanların Mersin limanında tüm tetkiklerinin yapılması, gerekirse tek tek muayene edilerek ülkeye alınması gerekir. Öyle ki, firmanın belirleyeceği birkaç seçilmiş hayvanın muayene edilerek onay raporu alınması muhtemeldir. Bu konuda yetkililerimizden hassasiyet göstermelerini kamu sağlığı açısından bekliyoruz.
📌Ayrıca sosyal medyanın baskısıyla konuyu birkaç dakikalığına ana haberlerde konu eden ulusal basından da gemiyi karşılamalarını, hayvanları görüntülemek adına canlı yayınlar yapmalarını, bu konuya gerçekten dikkat çekmelerini beklerdik. Hala da bekliyoruz👍#NeYediğiniziBilin#nadashipLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri