Gündem Özel

NADA gemisi Mersin’de!


Dün Mersin’e gelen Nada gemisine ait fotoğraf, video ve bilgi gönderen tüm takipçilerimize tekrar teşekkür ederiz. Ne kadar zor ve cesur bir iş yaptıklarını tekrar vurgulayalım. Hiçbir yetkili açıklama yapmazken, hiçbir gazete ve televizyon orada değilken biz sizlerin destekleriyle 350 bin kişiye bu olayı an be an aktarmanın haklı gururunu yaşadık. #BüyükBirAileyiz

🔸Dün gece orada Basın yoktu, milletin vekilleri yoktu, yetkililer varsa da haberimiz yoktu. Bazı cesur insanlar ise fotoğraf ve video çekerek olayla ilgili bilgilendirme yapmaya ve kamuoyu oluşturmaya çalıştı diye MOBESE’lerden tespit edildi. Nihayetinde başlangıçta fotoğraf göndermeye başlayan birçok kişi, saatler geçtikçe bundan vazgeçti, korktu, korkutuldu. O gemide her şey mükemmel ise bunu canlı yayında tüm Türkiye’ye duyurulmasını beklerdik. Olmadı. Ama sorarsanız hiçbir sorun yok. Şu anda kimse ama kimse, kendi dışkılarında yüzerek gelen bu hayvanların etlerinde E.coli 0157 çıkmayacağını garanti edemez.
🔸Dün gece bizlere Mersin Limanından gönderdiği videoyu yayınladığımız takipçimiz, ardından gece geç saatlerde videonun kaldırılmasını, MOBESE’den tespit edildiğini bildirdi. Bu arkadaşımızın videosunu sabah erken saatlerde kaldırdık.
🔸Ama buna vesile olanlar bilsin ki; Bu ülkede millet susarsa, herkes susar. Bu ülkede millet kalmazsa, kimse kalmaz. Türkiye, milletin iradesiyle kurulmuş, milletin iradesiyle ayakta kalmış ve milletin iradesiyle yönetilen bir ülkedir. Bunu tüm Türkiye çok yakın bir tarihte görmüştür. Bugün gözlerini kulaklarını kapatan yetkililer o zaman milletin iradesiyle ayakta kaldıklarını herhalde unutmuşlar. Mesajlarımızı gören ve hiçbir şekilde dönüş yapmayan tüm gazeteciler de bu olayda o kadar pay sahibidir. Gazeteci olmak demek, haber niteliği taşıyan her türlü olayı tarafsız şekilde kamuoyuna aktarmak demektir.
🔸Özetle, bundan böyle Türkiye’de ortaya çıkacak her türlü salgın hastalık bu et sevkiyatlarına bağlanabilir. Bilinmelidir ki; tüm yetkililer, gazeteciler, görüntü almaya çalışanları tehdit edenler ve milleti susturanlar bu vebalin altında ve sorumluluğundadır. @saglikbakanligi#NeYediğiniziBilin #nadashipLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri