Gıda Notları

#GıdaNotları Sürekli arayış içinde olmak, Bağımlılığın göstergelerinden biridir.


Bağımlılığın önemli göstergelerinden biri arayış içinde olmaktır. Peki nedir bağımlılık? Bağımlılık, bir nesneye, kişiye ya da bir varlığa duyulan önlenemez istek olarak tanımlanır.

🔸Bugün toplumlar Uyuşturucu, Alkol, Madde bağımlılığı gibi birçok farklı bağımlılık türüne karşı özel önlemler alıyorken, Şeker bağımlılığına karşı böyle bir çaba içinde değiliz. Hatta, bu bağımlılık gün geçtikçe artıyor ve hatta normalleşiyor. Oysa ki, her an arayış içinde olduğumuz, özelikle market raflarında gördüğümüz çekici ambalajlar, kampanyalar ve her yanımızı kuşatan gıdalardan aldığımız şekere gün geçtikçe daha da çok bağlanıyoruz. Arayış içinde olduğumuz Şekeri ise herhangi bir gıdadan günlük ihtiyacımızın çok çok üzerinde alınca, ancak o zaman rahatlıyoruz. Bu bağımlılık sürecini artık her üründe rastladığımız, gayet normal ve hatta doğal algılıyoruz.
🔸Düşünün ki, dünya üzerinde bu kadar kısıtlı bir kaynak, gün gelsin neredeyse yediğimiz her şeyin içinde olsun. Oysa ki dünyadaki doğal şeker kaynakları sadece Meyve, bal ve şeker kamışıdır.
📌Peki siz; Şekere karşı sürekli arayış içinde olduğunuzu düşünüyor musunuz? #GıdaDedektifiSoruyor #GıdaNotlarıComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri