Gündem Özel

Seyidoğlu Çokomiss


Daha önce birkaç farklı markayı daha incelemiştik ama Seyidoğlu markasıyla çıkan Kakaolu Fındık Kreması dün bir markette dikkatimizi çekti. Bazı şeyleri vurgulamak üzere özellikle bu paylaşımı hazırlamak istedik. Sondaki görselde bu ürünün dikkatimizi nasıl çektiğini görüyorsunuz. Yüzlerce ürün müthiş bir emekle dizilmiş. Promosyonlar, indirimler derken fiyatlar da düşmüş. Avcı, avını bekliyor diyelim.

🔸Çok net ve açık olacağız. Bu ürünün 100 gr.’da 89 gramı yani %90’a yakını Şeker ve Yağdan ibarettir. Hatta daha da detaya inelim; bu ürünün yaklaşık %60’ı Şeker ve Doymuş yağdan ibarettir. Bu üründen alınan enerjinin %95’i Şeker ve Yağdan gelmektedir. Bu açıkça şu demektir. Bunu tüketir ve yakmazsanız vücudunuzda çok ama çok kısa sürede yağa dönüşerek depolanacaktır. Bunun yanısıra yoğun şeker alımından dolayı karaciğerinizde, yoğun yağ alımından dolayı damarlarınız ve organlarınızda yağlanma olacaktır.
🔸Bir de ürüne adını veren içeriklere bakalım. Ürünün adı Kakaolu Fındık Kreması. Üründe %6 oranında Kakao tozu var. Fındık ise püre şeklinde ve oranı sadece %1. Toplamda %7’lik bir oranla ürüne ismini veren bir içerik görüyoruz. Bu arada üründe Soya Lesitini olduğunu da belirtelim. Şimdi merak edenler olacaktır. %1 oranındaki Fındık bu kremaya nasıl bir tat vermiş diye. Bunu da düşünmüşler merak etmeyin. Üründe Fındık aroması var. Gözümüz aydın fındığın anavatanında fındığın aromasına da kavuştuk. #NeYediğiniziBilin
🔍İçindekiler; Şeker, Bitkisel Yağ (Ayçiçek, Kanola, Pamuk), Peyniraltı suyu tozu, Kakao tozu (%6), Fındık Püresi (%1), Emülgatör (Soya Lesitini), Doğala özdeş aromalar (Fındık, Vanilya)
🔍Seyidoğlu Kakaolu Fındık Kreması Besin Değerleri
👉Enerji 536 kcal
👉Şeker 56,7
👉Yağ 31,8 gr.
👉Protein 6,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri 100 gr. ürün için verilmiştir. Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri