Coca Cola İçecek A.Ş., 2012 yılında 550 milyon kasaya yakın satış yaparak bir rekor kırmış, satış hasılatı sıralamasında 1967 yılından bu yana ilk kez Dünyada ilk 10 sıraya girdiğini açıklamıştı. Her geçen yıl satış rakamlarını ve satış hacmini arttıran Coca Cola, Türkiye’de geçtiğimiz sene 4 milyar TL hasılat yaptı. Yani eski parayla 4 katrilyon lirayı Coca Cola almak için harcadık.

📌50 yılı aşkın süredir Türkiye pazarında yer alan Coca Cola’nın son 5 yılda rekor üstüne rekorlar kırması, yaklaşık 1 milyar TL kâra yaklaşması tesadüf değil. Yapılan reklam kampanyaları, promosyonlar, restoranlarda ve kafelerde neredeyse her türlü yemeğin yanında ilk içecek alternatifi olarak sunularak çoktan kültürümüzün de bir parçası haline geldi.
📌Türkiye ve Orta Doğuyu kapsayan 10 farklı ülkede üretim yapan Coca Cola İçecek A.Ş.’nin bu ülkelerdeki toplam hasılatı ise 8 milyar TL’yi aştı. Yani Türkiye olarak diğer 9 ülkeye eşit oranda Coca Cola tükettik.
📌Basit bir hesapla, 1 Litre Coca Cola’nın 3 ₺ olduğunu düşünürsek ortalama 1,3 milyar litre Coca Cola tükettiğimizi söyleyebiliriz. Bu da yaklaşık 156 bin ton Şeker veya Glikoz-fruktoz şurubu tükettiğimiz anlamına geliyor.
👉Geçen yıl; 4 milyar TL’lik Coca Cola aldık.
👉Devlet çiftçiye 2,5 milyar TL destek verdi.
👉2018 yılı Kentsel Dönüşüm bütçesine 1 milyar TL ayırdı.
👉Emekliye 1,4 milyar TL ek ikramiye verdi.
👉Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 1,9 milyar TL toplam borcu olduğu açıklandı.
#NeYediğiniziBilin