Gıda Güvenliği

Patates Cipsi’nde Ölü Fare Skandalı!


Fotoğraf çok net; Bir market ve bir cips. Arada da ölü yavru bir fare var. Üretim aşamasında mı yoksa depolama aşamasında mı pakete girdiğini bilemiyoruz. Bu fotoğraf bize çok sayıda takipçi tarafından DM üzerinden bildirildi. Fotoğraflar aynı. Fakat olayın geçtiği şehirle ve marketle ilgili çelişen bilgiler var. Diyarbakır, Mardin, İstanbul, Ankara, Bursa… Bunun teyidini firmadan yapmak istedik.

🔸Bu konuyla ilgili firmaya e-posta attık. Firma olayla ilgili bilgilendirme yapacağı yerde; “İlginiz için teşekkürler. Bizi mesai saatlerinde arayın.” diye cevap veriyor. İlgi değil, bilgi istiyoruz. Bu nasıl bir rahatlık? 🔺Edit Not: Dönüş epostası otomatik yanıt değildir. Attığımız mailden 1 gün sonra yapılmış bir dönüştür. Konuyla ilgili bizi arayınız denmektedir.
🔸Bundan böyle bu tarz paylaşımları inceleyecek, kamuoyunu duyurmanın gerekli olduğunu düşündüğümüz hallerde firmalardan teyit almaya gerek kalmadan #GıdaŞikayetleri etiketiyle paylaşacağız. Çünkü bazı firmalar ancak telefon, adres, TC kimlik no gibi bilgileri almadan tüketiciyi veya tüketicinin platformlarını bilgilendirmek istemiyor. 🔺Edit Not; Ben firmanın yerinde olsam dava açardım diyen kişiler, biz her gelen fotoğrafı her atılan iddiayı paylaşan bir platform değiliz. Bu konuyla ilgili Mardin savcılığının bir soruşturma yürüttüğü bilgisini aldık. Firma bize bireysel olarak dönüş yapmak zorunda olmasa da, kamuoyunu rahatlatmak ya da bir kusur varsa bunu açıklamak adına bu süreçle ilgili kamuoyuna bilgi vermekle yükümlüdür.
📌Konuyu kamuoyunun takdirine sunuyoruz. 🔺Edit Not; Konu ilk kez #GıdaDedektifi tarafından gündeme getirilmedi. İlk kez 25 Şubat’ta yayınlandı. Sonrasında çeşitli haber siteleri, Ekşisözlük ve Şikayet Var platformlarında başlıklar açıldı. Firma bireysel dönüşler haricinde henüz bir açıklama yapmadı. #NeYediğiniziBilin

📌Not: Bu kategoride paylaşılan fotoğrafların tamamı takipçilerimiz tarafından çekilerek tarafımıza ulaştırılmıştır. Gelen bilgi ve belgelerin tamamı takipçilerimiz tarafından iletilmiş, tarafımızca derlenmiş bilgilerdir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri