Özel Duyuru

Mısır Şurubu paylaşımlarımıza ilişkin Önemli Duyuru


Önce Allah’tan, sonra da sizlerden aldığımız güç ve destekle bugüne kadar hiçbir paylaşımı yaparken korkmadık, çekinmedik. Birileri ne düşünür, ne söyler demedik. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar atasözüne karşılık her zaman Doğru duvar yıkılmaz deyimini aklımızda tuttuk. Ülkemizin geçtiği bu zor dönemlerde, tarihin hiçbir evresinde olmadığı kadar birbirinden ayrışmaya yüz tutan toplumumuzun geçirdiği bu zor zamanlarda #GıdaDedektifi olarak her zaman birleştirici bir tutum sergilemeye gayret ettik.

🔸Birçok farklı firmanın, kurum ve kuruluşun çatısı altında olduğumuz ve onlar tarafından yönlendirildiğimiz spekülasyonlarına karşılık bundan 6 ay önce @gidadedektifiailesi hesabımızı açarak sizlere kendimizi tanıttık. Bizler, sizler gibi sıradan bir aileyiz. En büyük farkımız, bir şeyleri farketmemiz, araştırmamız, derleyip toparlayıp sizlere en anlaşılır ve yalın dilde anlatmamızdır. Kimi zaman meslek savunmaları, kimi zaman firmaların saldırgan tutumları ve hatta kimi zaman hukuki yıldırma politikalarına karşı her zaman dimdik ayakta duruyoruz.
🔸Bu akşam #MısırŞurubuGerçeği etiketiyle yaptığımız paylaşımlar sonrasında başta Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sn. Ahmet Eşref Fakıbaba ve sağduyuya sahip tüm değerli milletvekillerine açık çağrıda bulunmak istiyoruz. Özellikle bugün gazetelerde tam sayfa ilanı verilen az önce yayınladığımız ilgili metin, tam da Şeker Fabrikaları’nın özelleştirildiği süreçte toplumun aklını karıştırmaya yönelik, Şeker fabrikalarının ihale sürecine spekülatif yorumlar gelmesine sebep olacak ve uzun vadede Şeker Fabrikalarının Mısır şurubu şirketleri tarafından dönüştürüleceği ihtimallerine destek olacak niteliktedir. Hiçbir bilimsel altlığı olmadan Şeker pancarı ile Mısır şurubunu karşılaştıran bu ilan metni, aynı zamanda ülkemizin yüzyıllardır süregelen pancar tarımı geçmişine ve birikimine bir hakarettir. Unutulmamalıdır ki, şeker fabrikaları sadece sofra şekeri üretmez. Aynı zamanda yerli ve milli tarım politikası açısından büyük önem arz eden bu fabrikaların özelleştirme sürecinin yeniden gözden geçirilmesi, gelinen bu noktada muhakkak önem arz etmektedir.
Saygılarımızla,
#gıdadedektifiLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri