Çikolata ve Gofret

Kinder Süt Dilimi


Dün akşamki paylaşımımız sonrasında çokça sorulan ürünlerden biri; Kinder Süt Dilimi’ni inceliyoruz. Buna geçmeden önce; yorumlar kısmında okuduğumuz; “Her şeyde var boşuna incelemeyin” veya “Hangi ürünleri almalıyız onu yazın” gibi ifadelere toplu bir cevap vermek isteriz.

🔸Öncelikle; hesabımız bünyesinde bugüne kadar hiçbir ürün ya da marka tavsiye edilmemiş veya önerilmemiştir. Hesabımızın temel amacı genel olarak içeriklerle ilgili bilgileri tarafsız şekilde sizlere sunmak ve tercihi sizlere bırakmaktır. Hangi ürünleri yemeliyiz? Sorusunun cevabını bir Beslenme uzmanından almanızı tavsiye ederiz. Kaldı ki, abur cubur ya da atıştırmalık olarak ifade edilen ürünlerin temel beslenme sürecinde yeri olmadığını söylemeye gerek yoktur. “Çocuklarımıza ne yedireceğiz?” Sorusunun cevabını onlarca çeşit meyvede, kurumeyvede, kuruyemişte ve yapacağınız sütlü tatlılarda bulabilirsiniz. Bu konuda farkındalık yaratacak paylaşımlar yapmaya özen göstereceğiz.
🔸Gelelim Kinder Süt Dilimi’ne… Reklamlarında tamamen masumiyet temelinde kurulmuş bir senaryoyla karşımıza çıkan ürün içeriğinde Glikoz-fruktoz şurubu bulunmuyor. Bunun yanısıra %35 oranında Pastörize Süt ve %5 Bal içeriyor. Üründe ilave olarak Tam yağlı süt tozu, Buğday kepeği ve Yumurta bulunuyor. Buraya kadar herşey masum.
🔸Gelelim madalyonun diğer yüzüne… Ürünün içeriğinde Bitkisel yağ olarak Palm yağı kullanıldığını görüyoruz. Bu haliyle; ürünün 28 gr.’lık tek paketinde 7,3 gr. Palm yağı içerdiğini belirtelim. Palm yağının etkisiyle üründeki Doymuş yağ oranının yüksekliğini de vurgulayalım. Öyle ki, ürünün tek paketinden alınan 117 kcal enerjinin %35’e yakını Doymuş yağdan gelmektedir.
🔸Bunun yanısıra üründe İlave Sofra şekeri bulunmaktadır. Öyle ki, ürünün 28 gr.’lık tek pakette 8,4 gr. Şeker içerdiğini görüyoruz. Bu da tek pakette yaklaşık 4 tane küp şekere denk gelmektedir. Bu haliyle üründen alınan kalorinin %28’inin İlave şekerden kaynaklı olduğunu belirtelim. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu iki kriterin %10’luk sınırı aşmasından dolayı mevzuat gereği bu ürünün 2019 yılında sağlık beyanı yapması veya “masum” ifadesini kullanması mümkün olmayacaktır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Pastörize Süt (%35), Bitkisel yağ (Palm), Şeker, Tam Yağlı süt tozu, Buğday unu, Yumurta, Bal (%5), Yağsız süt tozu, Yağı azaltılmış kakao tozu, Buğday kepeği, Kabartıcılar (Disodyum Difosfat, Amonyum Karbonat, Sodyum Hidrojen Karbonat), Emülgatör (Mono ve digliserit yağ asitleri), Tuz, Aroma vericiler
🔎Kinder Süt Dilimi Besin Değerleri
👉Enerji 117,8 kcal
👉Şeker 8,4 gr.
👉Yağ 7,3 gr.
👉Protein 2,1 gr.
👉Lif 0,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (28 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri