Kim Üretiyor

#KimÜretiyor Jucy Meyve Nektarları


Meyve halihazırda özünde Glikoz, Fruktoz ve Sakkaroz barındıran bir gıdadır. Meyvede bilinenin aksine sadece Fruktoz yoktur. Fakat yüksek Şeker oranına rağmen meyveleri asıl değerli ve sağlıklı kılan, içindeki Vitaminler ve Şekeri vücudun sindirimine yavaşça sokan Liflerdir. Öyle ki, bu lifler sayesinde alınan yüksek orandaki Glikoz ve Fruktoz kana oldukça yavaş karışır. Şeker, doğal haliyle hücrelerin ihtiyaç duyduğu miktarda ve yoğunlukta nüfuz eder. Beyni besleyen temel madde olan Glikoz, doğal ürünlerle vücuda alındığında yine içerdiği lifler sayesinde yeteri miktarda ve optimum yoğunlukta beyin hücrelerini besler. Bu durumda vücuttaki kan şekerinin yükselmesi ve düşmesi, liflerin sindirim her aşamasında yer almasından dolayı uzun bir süreç alır. Lifler aynı zamanda kalın ve ince bağırsağı da çalıştırarak kolon kanserinin önlenmesine karşı çok önemli bir rol oynar.

🔸Peki ya meyvenin suyunu sıktığımızda? Daha önce #ThatSugar filminden bir kesit ile çok çarpıcı bir şekilde bu durumu anlatmıştık. Meyvenin suyunu sıkmak demek, az önce faydalarını sıraladığımız temel unsuru yani Lifleri ve büyük ölçüde Vitaminleri kaldırıp çöpe atmak demektir. Bu haliyle yüksek oranda şeker tüketirsiniz. Bunun bir sonraki aşaması ise; sıkılan meyve suyunu daha da yoğunlaştırmaktır. Yani meyve konsantresidir. Piyasadaki birçok meyve suyu bu şekilde üretilmektedir. Konsantre meyve sularının suyla karışımından nektarlar ve %100 denilen meyve suları üretilir. Bu ürünlerin tüketimiyle aldığınız şeker miktarı ve yoğunluğu daha da yükselir. Bundan bir sonraki aşama mı?
🔸İşte görselde gördüğünüz ürün bunun bir sonraki aşamasına bir örnektir. Suyu sıkılmış meyveler sonrasında konsantre haline gelmiş, bununla da yetinilmemiş, Glikoz-fruktoz şurubu ilave edilmiştir. Öyle ki, 1 su bardağı Jucy Şeftali nektarında yaklaşık 37,25 gr. Şeker bulunmaktadır. Düşünün ki; tek su bardağında aldığınız bu şeker miktarı doğal haliyle ancak yarım kilo Şeftalide bulunmaktadır.
🔬#KimÜretiyor Jucy Meyve Nektarları Tamek Gıda ve Konsantre San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretilmektedir. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri