Özel Dosya

Ortalama Şeker oranına Sahip Grup #MeyveNektarları


Meyve Nektarları Şeker Oranı Araştırmasında orta sıradaki ürünlere geldik. Orta sıradaki markalar sırasıyla; Tropicana, Cappy, Juss ve Dimes’tir. Ürünlerin 250 ml. Yani tek su bardağında 30 ila 33,25 gr. Şeker içerdiğini görüyoruz. Bu da tek su bardağında yaklaşık 15 ila 17 tane Küp şeker demektir.

🔸İçeriklere baktığımızda Tropicana Şeftali Nektarı’nda Sofra Şekeri olduğunu görüyoruz. Markanın Glikoz-fruktoz şurubu içeren Meyve nektarı üretimi yoktur. Bu haliyle ürünün tek bardakta içerdiği 33,25 gr.’lık Şekerin tamamı Sofra Şekeridir. Yani gerçek haliyle 16 taneden de fazla küp şeker demektir.
🔸Cappy Şeftali Nektarı’nın içeriğine baktığımızda ürünün Sofra Şekeri ya da Glikoz-Fruktoz şurubu olmak üzere iki farklı çeşitte şeker kaynağı kullandığını görüyoruz. Burada da benzer şekilde üst kapakta S ya da F harflerini takip etmek gerekiyor. Üründe bu haliyle tek bardakta 32,25 gr. Şeker veya Glikoz-Fruktoz şurubu bulunuyor. Bu da yaklaşık 16 tane küp şeker demektir. Baktığımız markette sadece Mısır şurubu yani Glikoz-Fruktoz şurubu kullanılan ürüne rastlıyoruz.
🔸Juss meyve Nektarı’na geldiğimizde ise içeriğinde Şeker ya da Glikoz-Fruktoz şurubu seçeneklerini olduğunu görüyoruz. Bu üründe de üst kapakta S ya da F harflerinden şeker kaynağını öğrenebiliyorsunuz. Bu haliyle ürünün tek bardakta içerdiği 31,25 gr.’lık Şekerin tamamı Sofra Şekeridir. Yani gerçek haliyle 15 taneden de fazla küp şeker demektir. Baktığımız markette sadece Mısır şurubu yani Glikoz-Fruktoz şurubu kullanılan ürüne rastlıyoruz.
🔸Bu grubun son markası ise, Dimes. Dimes Şeftali Nektarı’nın içeriğine baktığımızda sadece Sofra Şekeri içeren çeşidi olduğunu görüyoruz Bu haliyle ürünün tek bardakta içerdiği 30 gr. Şekerin tamamı Sofra Şekeridir. Yani tek su bardağında bu ürünü tükettiğinizde gerçek haliyle 15 adet sofra şekeri tüketmiş olmaktasınız.#NeYediğiniziBilin

 Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri