Gündem Özel

Tokat’ta 69 öğrenci yedikleri yemekten Zehirlendi!


Tokat’ta, Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler mide bulantısı, ishal şikayetiyle ambulanslarla Tokat Devlet Hastanesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezine kaldırıldı. Genel durumları iyi olan öğrencilere hastanelerin acil servislerinde serum takılarak ilaç tedavisine başlandı. 21’i Tokat Devlet Hastanesinde olmak üzere 69 öğrenciden 40’a yakını yapılan tedavisinin ardından taburcu edildi.

🔸Kredi Yurtlar Kurumu Tokat İl Müdürü Fahri Delen, yemeklerden tahlil örnekleri alınarak inceleme başlatıldığını belirterek, “Bir başka suda, yemeklerde bir şey varsa onlar tahlil sonuçlarına göre çıkacak. Öğrencilerin birazda birbirlerinden etkilendiğini değerlendiriyoruz. Doktorlarla görüştüm ciddi bir durum olmadığını söylediler. Birçok öğrenci ayakta tedavi edildiğini, baş dönmesi, ishal olanlara ise serum takılarak taburcu edildiğini söylediler” diye konuştu.
🔸Zehirlenme vakası üzerine Tokat Valiliği, Tokat Kredi Yurtlar Kurumu, öğrencilerin kendileri ya da velileri tarafından ilgili firmaya ilişkin suç duyurusunda bulunulmadı. Fakat muhtemelen bu yayından dolayı birileri rahatsız olacak ve hakkımızda suç duyurusunda bulunmak için fırsat kollayacaktır. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri