Özel Duyuru

Kocatepe Dibek Kahvesi’ne ait İnceleme fotoğraflarımızı yayınlıyoruz!


Etiket verileri firmaların, Bakanlığa akredite laboratuvarlara yaptırdığı analizleri içerir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından da onaylanarak ambalaja aktarılır. Ambalajda yer alan bilgiler haricinde bir bilginin ortaya çıkması durumunda firma tüketiciyi yanlış bilgilendirmiş olur. Biz de bu doğrultuda, yaptığımız paylaşımlarda etiket verilerini baz almaktayız. Etiket verileri haricinde bir veriye başvurmamaktayız.

🔸Bu doğrultuda bugün yayınladığımız Kocatepe 1949 markasının Dibek Kahvesi’yle ilgili incelememizde aynı şekliyle etiket verileri baz alınmıştır. Özellikle Dibek Kahvesi’nin toplumda bilinenin aksine bir öğütme şeklinden kaynaklı farlılığı olduğu ve geleneksel önemi vurgulanmıştır. Görsellerde bu paylaşıma temel olan bizzat yaptığımız market incelemesini görebilirsiniz. Bu bakış açısıyla açıkça görülmektedir ki, firmaların artık alıştığımız; “Bundan sonrasıyla avukatlarımız ilgilenecekler” ifadeleri; ürünlerini doğru anlatma gayretinin tam tersine, ürünleri anlatan kişilere karşı bir baskı ve sindirme politikasının sonucudur.
🔸Buna ek olarak, firmanın bilgilendirme adı altında verdiği bilgiler ise yanlıştır. Öyle ki, firma yetkilisi üründe Süt kreması olduğunu söylemektedir. Fakat açıkça görülmektedir ki, üründe Süt Kreması bulunmamaktadır. Onun yerine %41 oranında Kahve Beyazlatıcısı mevcuttur. Firma tüm bunlara ek olarak, Pazartesi günü açıklanacak bir analiz raporundan bahsetmektedir. Bu haliyle, firmanın açıklayacağı analiz raporlarında etiket verileri haricinde bir unsur ortaya çıktığı takdirde firma hakkında tüketiciler olarak şikayette bulunma hakkımız ortaya çıkmaktadır.
🔸Buna ilave olarak hakkımızda açılacak her türlü soruşturma ya da suç duyurusuna karşılık olarak zamanı geldiğinde maddi ve manevi tazminat davası hakkımızın da saklı olduğunu buradan ilan edelim. Bu arada, daha dün başka bir firmanın yine benzer sindirme ve bastırma politikasına karşılık firmayı haklı bulan akıl ve vicdan sahiplerini, bugün yine aynı karalılıkta ve yüksek sesle hakkı konuşmaya davet ediyorum. Çünkü gün gelecek ve adalet herkese gerekecektir.
Saygılarımızla,
#gıdadedektifi

 Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri