Gündem Özel

Tokat’taki Gıda Zehirlenmesi’ne ilişkin Yeni Bilgiler


Bir önceki paylaşımda #Gündem etiketiyle ajans haberi olarak verdiğimiz Tokat’taki Öğrenci Yurdu Zehirlenmesiyle ilgili yurttan takipçilerimizden görüntü ve bilgi alma imkanımız oldu. Gördüğünüz fotoğraflar #GıdaDedektifi takipçileri tarafından gönderilmiştir. Paylaşımı yaptığımız saat 02:30. İlk görseldeki fotoğraf yaklaşık bir saat önce yurt kapısında çekildi.

🔸Öncelikle olayın Cuma sabahı ortaya çıktığı ve birçok öğrencinin mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldığını öğreniyoruz. Takipçimizin verdiği bilgiye göre ambulanslar sabahtan gece yarısına kadar hiç durmadan gelip gittiler. Hastaneye giden öğrenci sayısının haberlere konu edildiği gibi 69 değil 100’den fazla olduğu belirtiliyor.
🔸Takipçimizin verdiği bilgiye göre yurt yetkilileri olayın gıda zehirlenmesi olduğunu kabul etmediklerini fakat hastanede doktorların gıda zehirlenmesi teşhisi koyduklarını söylüyor. Takipçimizin verdiği bilgiye göre yetkililer olayın enfeksiyon olma ihtimali üzerinde duruyorlar ve basına da bu yönde bilgi veriyorlar. Olayın kullanılan yağlardan kaynaklı olduğu da iddialar arasında. Öyle ki, bugün yurt mutfağından çok sayıda atık yağ çıkartıldığı bilgisi veriliyor.
🔸Bunun yanısıra özellikle basında öne çıkan “Ayakta tedavi görüyorlar” demeçlerinin yanısıra birçok kız öğrencinin durumunun daha kötü olduğu bilgisi var. Takipçimiz buna ilişkin bir görüntüyü de bizlerle paylaştı.
🔸Yine takipçimizin verdiği bilgiye göre, yemeklerden dolayı uzun süredir şikayetler devam ediyordu. Yemekhanenin hijyen problemi olduğu, yemeklerden çeşitli yabancı maddelerin çıktığı da verilen bilgiler arasında. Bu haliyle görülen o ki, Tokat’ta meydana gelen bu olayın aslında medyaya yansıyan daha farklı boyutları olabilir. Konuyla ilgili bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri