Gündem Özel

Anketlerimiz manipüle edilmeye devam ediyor.


Mart 2017’den bu yana bilinçli tüketici farkındalığını gözler önüne seren, bunu yaparken hiçbir firma veya kurumun yanında ya da karşısında durmayan, tamamen bağımsız ve tarafsız yayınlar yapan hesabımız son iki gündür akıl almaz bir manipülasyonun hedefi olmaktadır. Son 3 aydır Instagram altyapısını kullanarak yaptığımız güvenilir anket çalışmalarıyla tüketicinin talep ve isteklerini gözler önüne sermekteyiz. Bu konuda birçok firmaya da tüketicinin talep ve isteklerini doğrudan iletmiş ve birebir tüketiciyle iletişim kurma şansı vermiş olmaktayız.

Fakat son iki gündür yaptığımız yaptığımız anket çalışmaları bazı kişi ya da kurumları rahatsız etmiş durumdadır. İlk olarak dün; bir ürünle ilgili yapılan anket çalışmamız manipüle edilmişti. Yaklaşık 17 bin troll hesap ankette Ülker ürününün lehine oy vermiş ve anketi yönlendirmeye çalışmıştı. Fakat anket yine de siz değerli takipçilerimizin oylarının çoğunluğuyla sonuçlandı.

Sonrasında açtığımız ikinci ve üçüncü anketimiz de yine gece saatlerinde manipüle edilmiştir. Çok net olarak bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti algıların ve gizli güçlerin yönettiği bir ülke değildir. Türkiye Cumhuriyeti 1923’ten bu yana “Kayıtsız, şartsız” her zaman milletin ilk ve tek sözü söylediği bir ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında milletin sözü dışındaki her söz, teferruattır. Tüketicinin bizzat talepleri ve düşüncelerini almaya çalıştığımız platformumuza yapılan bu manipülasyonlar ve dijital saldırılar ise milletin sözüne, bizim nezdimizde binlerce tüketiciye, talep ve isteklerine yapılmıştır.

Bu anketlere yapılan manipülasyonlar ve saldırılar gösteriyor ki, bazı kişi veya kurumlar bizlerden, sizlerden yani bilinçli tüketicilerden ciddi oranda rahatsızlık duymaktadır. Tüketicinin dolaylı değil, gerçek taleplerini manipülasyonlarla, algı operasyonlarıyla değiştirme çabasındaki bu kişi ya da kurumlar bilmelidir ki; Artık tüketim konusunda da bilinçlenen toplum bu tarz oyunlara gelmeyecektir. Biz de Gıda Dedektifi olarak bu süreçte üzerimize düşen her türlü görevi göğsümüzü gererek ve gerekirse siper ederek, halktan yana ve tüketicinin çıkarları doğrultusunda yapmaya devam edeceğiz. #gıdadedektifiLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri