Gündem Özel

Besin Değerleri Tablosu Anketimiz Sonuçlandı!


Önceki gün başlattığımız, “Besin Değerleri tablosu” anketimizi bugün itibariyle manipüle edilmeden tamamlamayı başardık. Çıkan sonuçlar ile önceki anketin manipülasyonu öncesindeki sonuçlar birbiriyle oransal olarak da örtüşüyor. Şimdi sonuçlara bakalım;

🔸İlk olarak; “Aldığınız ürünlerde Besin Değeri tablosu olmaması tercihlerinizi Olumsuz etkiliyor mu?” diye sormuştuk. Anketimiz saat 09:30 itibariyle toplam 93.118 kişiye ulaştı. Ankete katılım oranı %25 oldu. Katılım sağlayan 23.311 kişiden 18.759 kişi “Evet, etkiliyor” dedi. 4552 kişi ise “Hayır, etkilemiyor” cevabını kullandı. Bu haliyle %80 oranında “Tüketicinin aldığı ürünlerde Besin değeri olmaması tercihlerini olumsuz yönde etkiliyor.” diyebiliriz.
🔸İkinci sorumuz ise, “Aldığınız ürünlerde Besin Değeri tablosu olmaması Ürüne olan güveninizi olumsuz etkiliyor mu?” diye sormuştuk. Anketimiz saat 09:30 itibariyle 73387 kişiye ulaştı. Ankete katılım oranı %32 oldu. Katılım sağlayan 23.826 kişiden 21.927 kişi “Evet, etkiliyor” dedi. 1899 kişi ise “Hayır, etkilemiyor” cevabını verdi. Bu haliyle %92 oranında “Tüketicinin aldığı ürünlerde Besin Değeri olmaması ürüne olan güvenini olumsuz etkiliyor” diyebiliriz.
🔸 Tüm bu sonuçlardan sonra çıkan tablo şudur ki; Tüketici üründe Besin Değerleri tablosunu görmek istiyor. Ne Yediğini Bilmek istiyor. Tercihlerini da bilerek ve farkında olarak yapmak gayretinde. Bu haliyle Besin Değerleri tablosunun yüksek çoğunluktaki tüketiciler nezdinde; ürünlerin güvenirliğini ve tercih edilebilirliğini etkileyen bir unsur olduğunu ortaya koymuş oluyoruz.
🔸Bu haliyle; ortaya çıkan tabloyu, tüketicinin tercih ve isteklerini duymayı hedefleyen, tüketicinin talepleri doğrultusunda üretim yapmayı düşünen firmalara açıkça duyuruyoruz. Yapılan bu anket çalışması Türkiye’de daha önce hiç yapılmadığı kadar geniş bir kitleye hitap eden ve aynı zamanda 100 bine yakın kişiye ulaşan bir farkındalık anketidir. Ankete katılım sağlayanların haricinde bu anketi gören, duyan ya da tartışan kişilerin varlığı arttıkça, biz de Gıda Dedektifi projesi olarak tüketicinin bilinçlenme ve farkındalığına da aynı oranda katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. #GıdaDedektifiSoruyor #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri