Gündem Özel

Takip Kodunu zorunlu kılan Yumurta Tebliği 16 Nisan’da yürürlüğe girecektir.


Bundan tam 2 ay önce Yumurta Tebliğiyle yürürlüğe girecek Takip Kodu uygulamasından bahsetmiştik. Bu gönderimiz 500 bine yakın görüntüleme almış ve direk olarak 300 bin kişiye ulaşmıştı. Hemen ardından da bu Tebliğe ilişkin bilgiler vermiş ve Yumurta Tebliği’nin zorunlu kıldığı Takip Kodu uygulamasının 16 Nisan’da yürürlüğe gireceğini söylemiştik.

🔸Buna rağmen geçtiğimiz haftalarda Kayseri Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı’nın da konuşma yaptığı ve bilgilendirdiği haberlerle tüm Türkiye’ye bu tebliğin 1 Nisan’da yürürlüğe gireceği duyuruldu. O dönem bu haberi televizyon ve gazetelerde gören birçok takipçimiz tarafından “Biz zaten bu konuda bilgi sahibiydik” ifadeleriyle birçok teşekkür mesajı gelmişti. Fakat biz o mesajlarda 1 Nisan tarihine dikkat çekmiş ve 16 Nisan olmalıdır diyerek düzeltmeler yapmıştık.

🔸Şimdi bu konuyu genel itibariyle sizlere tekrar açıklama gereği duyuyoruz. Çünkü sizlerden; “Hala takip kodu göremiyorum fakat 1 Nisan’dan sonra zorunlu değil miydi?” yazılan birçok mesaj alıyoruz. Hayır değildi. Bu haber maalesef birçok ulusal kanalda ve gazetede yayınlandı fakat Kayseri Yumurta Üreticileri Birliği ‘nin verdiği bu bilgi yanlıştır. Mevzuat hükümleri nettir ve Yumurtalarda Takip Kodu uygulaması 16 Nisan günü zorunlu olacak ve yürürlüğe girecektir. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri