Çay Kahve

Café Crown 3’ü 1 Arada


İçeriğindeki farklılıkları görmeniz açısından incelediğimiz bir ürüne geliyoruz, Café Crown 3’ü 1 Arada. Ürünün İşletmecisi ve marka sahibi Ülker olmasına rağmen, üretici olarak Atademir Gıda firmasını görüyoruz. Ürün 13 gr.’lık paketlerde tek kullanımlık olarak satılmaktadır.

🔸Ürünün içeriğine baktığımızda ilk dikkatimizi çeken tüm temel içeriklerin yüzdelerinin yazılmasıdır. Bu haliyle üründe %55 oranında Kahve Beyazlatıcısı, %30,95 oranına İlave şeker ve %14 oranında Çözünebilir Kahve olduğunu görüyoruz. Kalan %0,05 ise ürüne ilave edilen Tatlandırıcı yani Sukraloz oranıdır.
🔸İlk olarak üründeki İlave şeker oranından bahsedelim. Ürünün tek paketinde 4 gr. İlave Şeker olduğunu anlıyoruz. Buna ilave olarak yaklaşık 1 gr. da Glikoz şurubu bulunmaktadır. Bu haliyle tek bardakta 5 gr. Şeker bulunuyor. Bu da yaklaşık 2,5 tane küp şeker demektir. Diğer ürünlere kıyasla düşük sayılabilecek bu şeker oranından kaynaklı düşük şeker tadı, Tatlandırıcı ilavesiyle giderilmeye çalışılıyor. Öyle ki, üründe %0,05 oranında İlave edilen Sukraloz, sofra şekerinden 600 kat daha tatlı olduğu bilinen bir tatlandırıcıdır.
🔸Bunun yanısıra, üründe tek pakette 7,15 gr. Kahve Beyazlatıcısı bulunmaktadır. İçeriğine baktığımızda Glikoz şurubu ve Tam Hidrojenize Bitkisel yağ yani margarin ilk iki sırada yer alıyor. Bitkisel yağ olarak Hindistan Cevizi yağı kullanılmıştır. Bunlara ilave olarak Topaklanmayı önleyici yani Silikon Dioksit mevcuttur. Dikkat çeken önemli bir husus, E471 olarak bilinen yağ asitleri katkısının “Bitkisel” ifadesiyle özellikle belirtilmesidir.
🔸Son olarak, üründe %14 oranında yani tek pakette 1,8 gr. Çözünebilir Kahve bulunmaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Kahve Beyazlatıcısı (%55) [Glikoz şurubu, Tam Hidrojenize Hindistan Cevizi yağı, Stabilizörler (Sodyum Polifosfat, Disodyum Fosfat), Süt proteini, Emülgatör (Bitkisel yağ asitlerinin mono ve digliseritleri), Topaklanmayı Önleyici (Silikon Dioksit)], Şeker (%30,95), Çözünebilir Kahve (%14), Tatlandırıcı (Sukraloz)
🔎Café Crown 3’ü 1 Arada Besin Değerleri
👉Enerji 60 kcal
👉Şeker 5 gr.
👉Yağ 2,6 gr.
👉Protein 0,4 gr.
👉Lif Yoktur.
📌Not: Besin Değerleri 13 gr.’lık tek paket kullanılarak hazırlanmış 200 ml. Kahve için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri