Çay Kahve

Jacobs 2’si 1 Arada


Nescafé 2’si 1 Arada incelemesinin ardından şimdi de Jacobs 2’si 1 Arada ürününe geliyoruz. Jacobs 2’si 1 Arada kahveler 14 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürünü 10’lu ekonomik paketi üzerinden inceliyoruz.

Ürünün içeriğine baktığımızda ilk olarak çok önemli bir detay dikkatimizi çekiyor. Ürünün %31 oranında Kahve Beyazlatıcısı ve %9,9 oranında Çözünebilir Kahve içerdiğini görüyoruz. Asıl dikkat çeken kısım ise, üründeki Glikoz şurubunun Kahve Beyazlatıcısı içinde değil, bağımsız olarak ilave edilmiş olmasıdır. Öyle ki, İçerik kısmında ilk olarak karşımıza Glikoz şurubu çıkmaktadır. Bu da ürünün yaklaşık %60’ının Glikoz şurubu olduğunu göstermektedir. Dikkat çekmek gerekiyor ki, bu kahve 2’si 1 arada yani Şekersiz versiyon olarak satılmaktadır. Fakat ürünün 14 gr.’lık tek paketinde 8,26 gram Glikoz şurubu bulunmaktadır. Bu da 4 taneden daha fazla küp şekeri tamamıyla Glikoz şurubu formunda tüketmeniz demektir.

Ürünün %31 oranında Kahve Beyazlatıcısı içerdiğini görüyoruz. Yani 14 gr.’lık tek paketin 4,34 gr.’lık kısmı Kahve Beyazlatıcısıdır. Nescafe’den farklı olarak üründe bulunan Beyazlatıcıda Yağsız süt tozu kullanıldığını görüyoruz. Bunun yanısıra Margarin formunda kullanılan Bitkisel yağ olarak; Hindistan Cevizi yağının tercih edildiğini anlıyoruz. Bu da üründeki Doymuş yağ oranını ciddi miktarda arttıran bir etken olmuştur. Üründe Emülgatör olarak E471 yani Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri ile Topaklanmayı önleyici olarak Silikon Dioksit kullanılmıştır. Bu iki katkı maddesinden de daha önce çokça bahsetmiştik.

Ürünün içeriğinde son olarak %9,9 oranında Çözünebilir Kahve olduğunu görüyoruz. Yani 14 gr.’lık tek pakette yalnızca 1,38 gr. Kahve bulunmaktadır. Buna göre üründe %31 oranında Kahve Beyazlatıcısı ve %9,9 oranındaki Çözünebilir kahve haricinde yaklaşık %60 oranında Glikoz şurubu olduğunu anlamış oluyoruz. Bu haliyle 2’si 1 Arada adıyla satılan ve şekersiz olarak aldığınız kahvenin %60’ının Nişasta bazlı şeker olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalıyoruz. #NeYediğiniziBilin

🔍İçindekiler; Glikoz şurubu, Kahve Beyazlatıcısı (%31) [Yağsız süt tozu, Tam Hidrojenize Bitkisel yağ (Hindistan cevizi), Stabilizörler (Dipotasyum fosfat, Sodyum polifosfat), Süt proteini, Emülgatörler (Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri, Sodyum setearol-2-laktitat), Topaklanmayı önleyici (Silikon dioksit), Çözünebilir Kahve (%9,9)
🔍Jacobs 2’si 1 Arada Besin Değerleri
👉Enerji 56 kcal
👉Karbonhidrat 10 gr.
👉Yağ 1,3 gr.
👉Protein 1 gr.
👉Lif Yoktur.
📌Not: Besin Değerleri 14 gr.’lık tek paket için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri