Çay Kahve

Nescafé 3’ü 1 Arada


Önceki gün paylaştığımız 2’si 1 arada çeşidinden sonra şimdi de Nescafé’nin en çok satan çeşitlerinden olan 3’ü 1 Arada Original ürününe bakıyoruz. Üründe, 2’si 1 Arada çeşidine göre ilave olarak Sofra Şekeri bulunuyor. İçindekiler kısmında İlave Şeker ve Kahvenin yüzdesi belirtilmemiş. Fakat biz Kahvenin yüzdesini aynı markanın 3’ü 1 Arada Extra çeşidinden yaptığımız bir çıkarımla tespit ettik. Onu bulunca tabi Şekerin yüzdesi de ortaya çıktı.

Bu haliyle üründe %61,4 oranında İlave Şeker olduğunu anlıyoruz. Yani 18,5 gr.’lık tek pakette 11,2 gr. İlave Şeker içermektedir. Yani bu ürünü elinizde tuttuğunuzda yaklaşık 6 tane küp şeker içeren bir paket tutuyorsunuz. İnanması çok güç ama tek fincanda tam 6 tane küp şekerden bahsediyoruz.

Üründe bunun yanısıra %29 oranında Kahve Beyazlatıcısı bulunmaktadır. Bu da 18,5 gr.’lık tek pakette 5,36 gr. Kahve Beyazlatıcısı demektir. İçeriğinde öncekine benzer şekilde Glikoz şurubu, Tam Hidrojenize yani Margarin formunda Palm yağı, Asitliği düzenleyiciler, Emülgatörler, Aroma vericiler, Silikon Dioksit, Titanyum Dioksit gibi katkı maddeleri barındırmaktadır.

Son olarak gelelim kahve oranına. Üründe %9,6 oranında Çözünebilir Kahve olduğunu görüyoruz. Bu da 18,5 gr.’lık tek pakette 1,77 gr. Kahve demektir. Yani aldığınız bu paketin %90’dan fazlasını Şeker ve Kahve Beyazlatıcısı olarak alıyorsunuz. Kahve oranı ise 2’si 1 Arada çeşidinden %11 daha azdır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler; Şeker, Kahve Beyazlatıcısı (%29) [Glikoz şurubu, Tam Hidrojenize Bitkisel yağ (Palm), Asitliği Düzenleyici (Dipotasyum Fosfat, Sodyum Polifosfat, Trisdoyum Sitrat, Pentasodyum Trifosfat), Süt proteini, Emülgatör (Yağ asitlerinin mono ve digliseritlerinin mono ve diasetil tartarik asit esterleri, Yağ Asitlerinin Mono ve digliseritleri), Aroma vericiler (Krema ve süt), Topaklanmayı Önleyici (Silikon Dioksit)], Çözünebilir Kahve, Kıvam arttırıcı (Akasya Gamı), Tuz.
🔎Nescafe 3’ü 1 Arada Besin Değerleri
👉Enerji 81 kcal
👉Şeker 11,2 gr.
👉Yağ 1,9 gr.
👉Protein 0,4 gr.
👉Lif 0,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri 18,5 gr.’lık tek paket kullanılarak hazırlanmış 200 ml. Kahve için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri