Maden suyu ve Soda

Uludağ Frutti Armutlu


Cumartesi akşamı yayınladığımız “Sizce Bu Nedir?” Paylaşımının cevabını biraz geç de olsa veriyoruz. Sakladığımız ürün; Uludağ Frutti Extra markalı Kavunlu Maden Suyu olacaktı.

Evet belki inanması güç ama tek bir şişede tam 25 gr. Şeker içeren bir üründen bahsediyoruz. Yani bu ürünü tükettiğinizde yaklaşık 12 tane küp şeker tüketmiş oluyorsunuz. Bu vesileyle; özellikle meyveli maden sularını tüketirken “Nasıl olsa doğaldır” düşüncesiyle hareket etmememiz gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.

Bunun yanısıra Uludağ Frutti Extra ve diğer birkaç Uludağ markasına ilişkin yapılan “Pancar Şekeri” reklam kampanyasındaki tüm ürünleri de yakın zamanda sizlere tek tek içerik ve Besin Değerleriyle açıklayacağız. Bu haliyle, Mısır şurubu yerine Pancar Şekeri kullanmanın tabii ki önemli bir adım olduğunu fakat yüksek oranda Pancar şekeri kullanmanın sağlığa zararlarını görmezden gelmemek gerektiğini vurgulayacağız. Bu örnekte olduğu gibi, Pancar şekeri de olsa tek bir şişede 25 gr. İlave şeker tüketiyor olmak demek 12,5 gr. Glikoz ve 12,5 gr. Fruktozu yine sıvı halde vücuda almak demektir. Bu miktar, Dünya Sağlık Örgütü’ne göre Günlük alınması önerilen %5’lik İlave şeker tüketiminin tamamını tek başına karşılamaktadır.

İlave olarak; “Sizce Bu Nedir?” paylaşımının yorumlarında çoğunlukla verilen Ice Tea cevabı dikkatimizi çekti. Öyle ki, çay konusunu işlediğimizden dolayı bağlantılı bir paylaşım olduğunu düşünen takipçilerimiz olmuş olabilir. Ya da yayınlamadığımız %89,7 oranındaki Gizli İçeriğin Çay olduğu düşünülmüş olabilir. Eğer öyleyse baştan belirtelim ki; Ice Tea olarak satılan çaylardaki çay oranlarının Yüzde değil, Binde oranlarla içeceklerde yer almaktadır. Bu ürünleri daha önceki paylaşımlarda detaylarıyla işlemiştik. Yani Ice Tea olarak satılan içeceklerde çay miktarı çoğunlukla yok denecek kadar azdır. Yaptığımız Ice Tea paylaşımlarımıza geçmiş gönderilerden veya Hikayeler kısmındaki linkten web sitemize bağlanarak kolaylıkla erişebilirsiniz. Görecekleriniz sizi fazlasıyla şaşırtacaktır. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler; Doğal Mineralli Su (%89,7), Şeker, Armut Suyu Konsantresi, Karbondioksit, Asitlik Düzenleyici (Sitrik Asit), Stabilizörler (Gam Arabik, Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Aroma verici, Antioksidan (Askorbik Asit), Renklendiriciler (Klorofilinlerin bakır kompleksleri, Beta Karoten)
🔎Uludağ Frutti Extra Kavunlu Besin Değerleri
👉Enerji 107,5 kcal
👉Yağ Yoktur
👉Şeker 25,25 gr.
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (250 ml.) ürün için verilmiştir.Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri