Gündem Özel

#SizceBuNedir Renkli Sakızlar


Bugün sizlere sorduğumuz #SizceBuNedir paylaşımının sonucunu açıklıyoruz. Birçok markette gördüğümüz renkli top sakızların içeriğini bir marka üzerinden önceki gün paylaşmıştık.

🔸Bu sakızların tek bir adedinde yaklaşık 2 tane küp şeker kadar şekerin yanısıra, çeşitli Renklendiricilerin olduğundan bahsetmiştik. Bu renklendiricilerin çoğunluğunun Çocuklarda Hiperaktiviteye ve Dikkat dağınıklığına sebep olduğunu vurgulamıştık. Bu durum söz konusu ürünlerin etiketlerinde de belirtilmektedir. Ve bu ürünler göz göre göre büyük ve yaygın marketlerde 23 Nisan Çocuk Bayramı vesilesiyle indirimli ve hatta 3 al 2 öde gibi yüksek orandaki tüketimi teşvik edici olarak satılmaktadır.

IMG-5263
🔸Bu videoyu izledikten sonra çocuğunuza neler yedirdiğimize bir kez daha dikkat etmemiz gerektiğini açıkça görmüş olacağız. Onların uzun yıllar bu bayramları kutlamalarını, Ulusal Egemenliğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı nesiller olarak büyümeleri ve gelişmeleri için daha da dikkatli olmamız gerekmektedir.

IMG-5278.JPG
🔸Ve videonun sonunda yer alan Hatırlatmamızı buraya aynen aktaralım; “Bu sakızlar ve buna benzer renklendiricilere sahip şekerlemeler, Türkiye’deki birçok markette ve birçok kuruluşun sponsorluğunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle indirimli veya 3 al 2 öde şeklinde tüketimi arttırıcı ve teşvik edici şekilde satılmaktadır. 3-5 kuruş para kazanmak uğruna, bunları üreten, satan ve satılmasını teşvik eden kurum ve kuruluşlar, bundan yıllar sonra ortaya çıkacak sağlık problemlerinden bizzat sorumlu olacaklardır.” #gıdadedektifi #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri