Gündem Özel

Denizli Çivril’de 70 Anaokulu Öğrencisi Gıda Zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı!


Dün Denizli’nin Çivril ilçe merkezinde 80 öğrencinin eğitim gördüğü özel bir anaokulunda öğle yemeği olarak tavuklu pilav verildi. Verilen tavuklu pilavın önceki gün okulun bahçesinde düzenlenen kermeste dağıtıldığı, kalan tavuklu pilavın ise ertesi günkü yemekte öğrencilere öğle yemeği olarak verildiği ortaya çıktı. Okul bitiminde evlerine giden öğrencilerde ishal ve kusma şikayetleri üzerine 70 öğrenci hastaneye kaldırıldı.

🔸Hastaneye kaldırılan 70 öğrenciden 32’sinde zehirlenme bulgularına rastlanarak serum tedavisi yapıldı. 38 öğrenci ise tedbir amaçlı olarak müşahede altına alındı. Çivril İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından olay sonrasında yemeklerden numune alınarak soruşturma kapsamında analiz için laboratuvara gönderildi. Çocuklarla birlikte yemekten yiyen 2 öğretmenin de hastanede tedavi alındığı öğrenildi.
🔸Peki tüm bunlardan haberiniz var mıydı? Muhtemelen yoktu çünkü dün gündeme gelmesi gereken bu haber çok da yankı uyandırmadı. 80 tane anaokulu öğrencisinin hastaneye kaldırılmasına sebep olan bu olay bile ülkemizde artık normal karşılanabiliyor. Numuneler alınıyor, soruşturmalar açılıyor fakat bu soruşturmaların sonuçları kamuoyuyla asla paylaşılmıyor. Diğer yandan binlerce ithal hayvan ülkemize gelmeye devam ediyor. Önceki hafta kokusuyla ünlü Nada gemisi İskenderun’daydı, bugün bir diğeri Samsun’daydı. Bu hayvanları kim ithal ediyor, nereye satılıyor, alınan analiz sonuçlarında ne çıkıyor… Bilmiyoruz. O yüzden herkes ne yediğine dikkat etsin, ne yediğini bilsin diyoruz. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri