Kim Üretiyor

#KimÜretiyor Bizim Mutfak ve Kemal Kükrer


Son günlerde Bizim Mutfak Bakliyatlı Çorba ürünleriyle ilgili çokça gönderilen DM’ler oldu. Şu anda bazı sosyal medya hesaplarında reklamı yapılan bu ürünün incelemesini bu reklam kampanyalarının bir parçası gibi gözükmek istemediğimiz için yapmama kararı almıştık.

🔸Fakat yeni piyasaya çıkartılan ürünle ilgili gelen talepleri geri çevirmemek ve görmezden gelmemek adına; Bizim Mutfak Bakliyatlı Çorba ürünlerini incelemeyi düşündük. Ürünlerle ilgili yapılan kampanyalara rağmen, henüz hiçbir büyük markette satılmadığını gördük. Bu bağlamda bir paylaşım hazırlayamadık çünkü bizler ürünlerle ilgili biliyorsunuz ki; reklam kampanyalarına davetlerle değil, tüketici olarak bizzat marketlerde yaptığımız incelemelerle bilgi sahibi oluyoruz. Bu kampanyayla ilgili ortak paylaşımlar ve ortak dilde yazılan yorumlar instagram akışlarından azaldığında, ürün de marketlerde satılmaya başlandığında #GıdaDedektifi olarak her zaman yaptığımız gibi bu konuyla ilgili de tarafsız ve bağımsız bir paylaşım yapacağımızdan emin olabilirsiniz.
🔸Bu süreçte yaptığımız araştırmalar çerçevesinde Bizim Mutfak ürünleriyle ilgili çok daha farklı bilgilere ulaştık. Öyle ki, Bizim Mutfak markasının bundan yıllar önce Yıldız Holding ortaklığında Örgen Gıda’ya ait bir marka iken, 15.11.2016 tarihi itibariyle tüm hisselerini Japon Ajinomoto firmasına devretmek üzere sözleşme yaptığını öğrendik. Bu sözleşmeye ilişkin devir işlemi 03.04.2017 tarihinde tamamlanmıştır. Bu haliyle, ismi Bizim olan bu firma artık yerli sermaye değildir. Bunun yanısıra, Örgen Gıda’nın Private Label olarak ürettiği Piyale, Hürrem ve Baktat ürünleri de yine Ajinomoto firması çatısı altında üretilmektedir.
🔸Yine benzer şekilde 1915 yılında kurulan yerli bir marka olan Kemal Kükrer markası da 24 Temmuz 2017 tarihi itibariyle %100 oranda Ajinomoto çatısı altında faaliyet göstermeye başlamıştır. #NeYediğiniziBilinLeave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri